Wielce Zwodnicza Scenografia Strony - wybierz przebranie: Sprawa Baudelaire'ów, Tajemnica WZS lub Snicket

Podstępne pytania

"Podstępne Pytania: 21 pytań, 21 odpowiedzi" ("The Insidious Inquiries: 21 Questions, 21 Answers") to wyjątkowy wywiad powstały z inicjatywy forum 667 Dark Avenue. Z okazji piątej rocznicy jego istnienia Lemony Snicket i jego reprezentant, Daniel Handler, zgodzili się odpowiedzieć na pytania użytkowników forum. Spośród licznych propozycji użytkowników wybrano dwadzieścia pytań do Handlera i jedno pytanie do Snicketa.

Oryginalny wątek na forum znajdziecie tutaj: 667 DA: Insidious Inquiries.

UWAGA!

Strona zawiera spoilery Księgi Trzynastej Serii Niefortunnych Zdarzeń.
Czytasz na własną odpowiedzialność.

"Kto się waha - ten zgubiony!" - tak brzmi życiowa filozofia kapitana Widdershinsa. Jaka jest pana życiowa filozofia?

Libitina

"Nigdy nie odmawiaj miętówki."Gdyby mógł pan zadać jedno pytanie dowolnemu pisarzowi, żywemu lub zmarłemu, kim byłby ten pisarz i jakie pytanie by pan zadał?

Sixteen

Vladimir Nabokov; "Jak, do licha, pan to zrobił?"Do tej pory musiał pan już zauważyć uderzające podobieństwo pomiędzy uwięzieniem Baudelaire'ów w Wiosce Zakrakanych Skrzydlaków i obecnymi kłopotami Paris Hilton. Na przykład, zarówno Baudelaire'owie jak i Paris Hilton są dziedzicami ogromnych fortun i mają powiązania z rozpoznawalnymi na całym świecie hotelami. Jakie są pana odczucia w związku z dylematami Paris i czy zasugerowałby jej pan zastosowanie dzbanka wody, bohenka chleba i drewnianej ławki?

Misery

Muszę wyznać, że nie śledzę wyczynów panny Hilton zbyt uważnie, ale rzeczywiście uderzyło mnie, że mogłyby jej się przydać bezalkoholowy napój, pełny posiłek i kilka chwil spędzonych na siedzeniu i rozmyślaniach, co te trzy akcesoria mogą łatwo zapewnić.Jako pocieszenie dla 667 Dark Avenue z okazji jej piątej rocznicy, jaki wczesniej nieujawniony sekret dotyczący "Serii niefortunnych zdarzeń" mógłby pan teraz ujawnić, nawet gdyby lepiej było dla nas nie wiedzieć?

Ben

"Toczący się kamień porasta mchem. Zapobieganie nie uchroni przed leczeniem. Świadomość, że było się głupcem, boli tak samo, jest tak samo trudna do zaakceptowania, kiedy jest się młodym, jak kiedy jest się starym. Każdy błąd, jaki popełniają ludzie jest powtarzany wciąż od nowa, ad infinitum, ad nauseum, jakby ludzie wiedzieli co robią i nie mogli się powstrzymać. Kurtyna podnosi się noc w noc przed tą samą sztuką i jeśli publiczność szlocha, to dlatego że bohater zawsze pojawia się w opuszczonym tartaku w samą porę, bohaterka nigdy nie przestaje podążać za głosem swojego serca i wychodzi za mężczyznę z czarnymi wąsami. Jest nie tylko druga szansa, są tysiące szans do wypowiedzenia się, do wykazania się choć raz odwagą, do zmierzenia się z faktem, z którym wcześniej lub później trzeba się zmierzyć. Jeśli naprawdę nie ma na to czasu, można się z nim zmierzyć w pośpiechu lub, w ostateczności, w wolnej chwili. Rezultat w obu wypadkach jest taki sam. Okna od lat zabite gwożdziami, nagle zostają wyważone, wpuszczając powietrze, wpuszczając listy miłosne i nadzieję. Przyczyna okazuje się, w końcu, być niczym innym jak skutkiem. A długie, powolne, straszliwe zdawanie sobie sprawy z konsekwencji wszystkich popełnionych błędów kończy się w tym samym momencie, w którym zdajesz sobie sprawę, że dla ciebie (i dla twojej napiękniejszej panny młodej, ukoronowanej girlandami, której światłość i jasność lśnią równie mocno w takim przepychu) nadszedł koniec."Obecnie pisze pan powieść o piratach; jakie nowe informacje dotyczące ostatnich dokonań może pan zdradzić?

Emily

Zamówiłem bardzo ładną mapę Zatoki San Francisco, która bardzo odpowiada moim celom.Wujcio Monty miał najprzedniejszą kolekcję węży. Z którym wężem najmniej chciałby pan lecieć samolotem, gdyby miał pan wybór? Z którym poleciałby pan najchętniej? Myśli pan, że obecny na pokładzie Samuel L. Jackson pomógłby panu czy raczej przeszkodził?

Pandora

Z mojego, co prawda niewielkiego, doświadczenia wynika, że gwiazdy filmowe są właściwie w każdych okolicznościach marną pomocą, podczas gdy dzięki długiemu, grubemu pytonowi współpasażer mógłby się wycofać z lotu, co zaowocowałoby wolnym miejscem, tak pożądanym podczas podróży samolotem. Jeśli chodzi o węża z którym najmniej chciałbym podróżować, wierzę że rozmawiałem już o tym z przedstawicielami przemysłu filmowego wystarczająco długo.Proszę uprzejmie opowiedzieć o wydarzeniu, które wywowało u Lemony'ego Snicketa poczucie, że musi unikać oka obiektywu.

Thistledown

To wydarzenie tak naprawdę było plakatem, zilustrowanym zdjęciem i napisem "Czy widziałeś tego człowieka?" pojawiającym się w instytucjach publicznych.Jakie pytanie chciałby pan usłyszeć od fanów "Serii niefortunnych zdarzeń" i jak by pan na nie odpowiedział?

Dear Dairy

"Mógłby pan wyjaśnić w jaki sposób kolejne wątki historii są ze sobą splecione?" Odpowiedziałbym wymijająco, ale z przyjemnością.Jeśli jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie, jaki owoc najlepiej utrzymałby z dala ode mnie upartych agentów nieruchomości? Czy zaproponowałby pan coś ciężkiego, jak arbuz, czy też coś łatwego do rzucania, jak grejpfrut?

Charlotte

Durian to owoc rosnący na roślinach zapylanych przez muchy. Aby je przyciągnąć, kwiaty tej rośliny wydzielają zapach zepsutego mięsa. Możecie sobie wyobrazić, jak okropnie te owoce pachną, zwłaszcza gdy są dojrzałe i wilgotne. W wielu krajach, gdzie duriany są dostępne, nielegalne jest wnoszenie ich do środków publicznego transportu. Miałem kiedyś kawałek kandyzowanego duriana i wciąż smakował jak posiłek dla zombie. Myślę, że hodowanie durianów dookoła domu spowodowałoby drastyzny spadek wartości nieruchomości i agenci nieruchomości straciliby zainteresowanie.Jakie nowe wątki zamierzał wprowadzić Lemony Snicket w oparciu o wskazówki zawarte w "The Bad Beginning Rare Edition" (takie jak piraci, pożar Ogrodów Królewskich, oficjalna straż pożarna)?

Antenora

Nie myślcie o nich, jak o wątkach, myślcie o nich jak o fundamentach.Jaka była najczarniejsza godzina życia sierot Baudelaire? Proszę, niech pan pamięta, że "najczarniejsza" oznacza w tym przypadku to samo, co "najbardziej przygnębiająca", a nie "pozbawiona światła", zaś godzina nie jest tutaj dosłownym wyznacznikiem czasu.

Philip Jucker

Podejrzewam, że ich najczarniejsza godzina dopiero nadejdzie.Po pięciu potwornych latach, 667 Dark Avenue może być już uznane za stare, duże i nieustępliwe. To prawie nigdy nie jest przyjemne połączenie. Proszę napisać pana własną, szczerą opinię o tym forum.

Tragedy

Krytyk nigdy nie wyraża opinii dopóki przedstawienie się nie skończy, choć może sobie pozwolić na uśmiech, sącząc brandy i kartkując program podczas przerwy.Czy informacje o cukiernicy, Wielkiej Niewiadomej dotyczącej losu trojaczków Bagiennych, przyszłości Baudelaire'ów, a nawet prawdy kryjącej się za WZS będą kiedykolwiek ujawnione, czy też w gestii czytelnika leży wyciągnięcie własnych wniosków? Czy zna pan wszystkie odpowiedzi?

Dupin

Jeśli czytelnicy wyciągną własne wnioski i powiedzą o nich głośno, wtedy informacje te zostaną rzeczywiście ujawnione. W innym wypadku niektórzy mogą czekać na kolejne książki Snicketa, prawdopodobnie zawierające ukryte odpowiedzi i dalsze zawiedzione nadzieje.Skoro tam nie ma nic, to co to był za odgłos?

LemonyFreshr1

Dlaczego nie wyjdziesz na zewnątrz i nie sprawdzisz? Poczekam tutaj.Czy to niegrzecznie przyprowadzać na proszony obiad niezaproszonego gościa? Czy wystarczającym usprawiedliwieniem jest fakt, że to twój chłopak? Co, jeśli jest głupi?

J

Głupi chłopcy nie mogą być usprawiedliwieni pod żadnym warunkiem, a ulega to potrojeniu, jeśli jest nieprzoszonym gościem na proszonym obiedzie. Tak czy inaczej, nie można odpowiadać niegrzecznością na niegrzeczność, więc z takim incydentem należy zmierzyć się z chłodnym uśmiechem i powiedzieć coś z rodzaju: "Jak cudownie z twojej strony, że przyprowadziłaś Mickey'ego! Szkoda, że się go nie spodziewaliśmy, ponieważ po prostu nie ma wolnego miejsca przy stole. Na pewno znajdziemy coś dla niego w pobliżu kuchenki. Mickey, chodź ze mną. Powinienem ci przypomnieć, którym końcem widelca się je, a który możesz niezdarnie chwycić?"Zestaw do charakteryzacji WZS jest pełen interesujących przedmiotów. Jakie przebranie jest pana ulubionym i dlaczego?

Gigi/Cybermystery

Najłatwiejszym i najefektywniejszym z przebrań jest formalność. Niezależnie od wieku czy okazji, formalne ubrania sprawiają, że wszyscy dookoła robią się nerwowi. Kiedy byłem młody, grywałem na pianinie na prywatnych przyjęciach, co wymagało posiadania smokingu. Nie uwierzylibyście do jakich budynków mogłem wejść, o jakie przysługi poprosić i jakie sekrety mi powierzono tylko dlatego, że wyglądałem jak szanowana osoba.Skoro wizytówka pojawiająca się na końcu "Listów Beatrycze" nie była przedarta na pół, zakładam że Lemony Snicket spotkał się ze swoją siostrzenicą. Rozumiem, że nie będzie chciał dzielić się zbyt wieloma szczegółami tego spotkania, ale muszę zapytać - czy poszło dobrze? Martwię się o nich oboje i mam nadzieję, że nie są już tak do końca sami na świecie.

Phoebonica

Mądrze z twojej strony, że się martwisz i obawiam się, że jeśli opowiem o szczegółach tej rozstrzygającej rozmowy, przestaniesz się martwić.Jeśli miłość zwycięża prawie wszystko, czy literatura może pokonać resztę?

Alice

Och, Alice, cała moja nadzieja leży w takim przekonaniu.Powiedział pan, że musiał pan zmienić plany w zwiążku ze zdaniem z "Przykrego początku": "Klaus wertował papiery i książki Hrabiego Olafa". Co stałoby się inaczej, gdyby nigdy nie napisał pan tego zdania i co takiego mieliby znaleźć Baudelaire'owie?

Dante

Wczesne badania wskazywały, że Baudelaire'owie zatrzymali się w domu Hrabiego Olafa po drodze na wyspę i znalazły tam, a nie pod korzeniami jabłoni, pewne materiały opisane w "Końcu". Dalsze śledztwo, wliczające przytoczone zdanie, uczyniło jasnym, że to z pewnością nie było coś, co mogło nastąpić.Czy imię pióra Lemony'ego Snicketa to wciąż Alphonse, choć minęło tyle czasu?1

Dellagatta

Tak jak ja, pan Snicket nieustannie gubi pióra. Odpowiedniejszym przydomkiem byłby Alphonse XXXVII.Najdroższy panie Snicket,
Przeszedł pan przez okropne rzeczy, aby tylko zwrócić naszą uwagę na okropne położenie sierot Baudelaire. Co mogą zrobić pana lojalni fani, aby wyrazić uznanie? Może pana uściskać?

BSam

Dziękuję Ci, ale nie ufam objęciom ludzi, których nie znam dobrze. Wolę estetyczne i ideologiczne podnoszenie na duchu, które już zapewnili mi moi czytelnicy i mogę tylko ofiarować swoją wdzięczność, przynajmniej do czasu, kiedy moja kolejna tura badań zostanie ukończona.Tłumaczenie: Luniasta

przypisy

1) Odniesienie do wywiadu udzielonego przez Lemony'ego Snicketa, dostępnego m.in. tutaj, przetłumaczonego przez Random (Wywiad z Lemonym (tłumaczenie))

idź do góry
© Copyright 2006-2010 Random and Luniasta / XHTML 1.0 Strict Valid /
gdyby nie fakt, że Internet Explorer to beznadziejna przeglądarka, nie byłoby tego tekstu