Wielce Zwodnicza Scenografia Strony - wybierz przebranie: Sprawa Baudelaire'ów, Tajemnica WZS lub Snicket

Ponury Posiłek

część pierwsza

Posilający Się Czytelniku!

Jeśli jesteś zainteresowany jakąś rozrywką, która mogłaby umilić ci posiłek, lepiej zapłać zaufanemu przyjacielowi, żeby poskakał po twoim deserze. Ten list zawiera materiał dowodowy związany z Wioletką Baudelaire, której życie - do czasu, gdy jej rodzice zginęli w okropnym pożarze - nie zawierało zbyt wielu rozrywek, ani w ogóle wielu słodyczy w ścisłym tego słowa znaczeniu.

Odkryta przeze mnie kałuża wody sugeruje, że Wioletka, najstarsza z dzieci Baudelaire'ów, wynalazła coś podczas proszonej kolacji odbywającej się w posiadłości Baudelaire'ów niedługo przed tym, zanim spaliła się do cna. Na kolacji podawano krakersy z mięsem i serem, a przynajmniej dwójka gości była przebrana za desery.

Zabawa została przerwana, gdy najmłodsze z rodzeństwa Baudelaire'ów - niemowlę Słoneczko, zaczęło ząbkować - co oznacza tutaj "krzyczeć bez przerwy przez długi okres czasu". Ze względu na cztery niezwykle ostre i duże ząbki wyrastające w jej ustach, Słoneczko mogłaby znaleźć się wśród największych ofiar ząbkowania w historii.

Wioletka, wiążąc swoje włosy, żeby nie wpadały jej do oczu, jak zwykle, gdy chciała się skoncentrować, wynalazła bardzo zimny i bardzo twardy przyrząd zrobiony ze srebrnej łopatki do tortu i ucha lodowej rzeźby w kształcie bałwana. Wynalazek Wioletki zdawał się zmniejszyć ból Słoneczka, gdy tylko przestało wyglądać przez okno i zaczęło go ssać.

Być może Słoneczko przestało płakać, ale ja łkam teraz niepohamowanie. Proszę, nie gromadź rezultatów dalszych badań na ten temat, ukrytych w tych paczkach, chyba że chcesz skompletować tajną wiadomość, która zaczyna się od 1OLA.

Z całym należnym szacunkiem,
Lemony Snicket.

część druga

Posilający Się Czytelniku!

Jeśli czytasz ten list podczas jedzenia obiadu, popełniasz straszny błąd. Czytanie i jedenie w tym samym czasie może być bardzo niebezpieczne - zwłaszcza, gdy zaczniesz niepohamowanie szlochać. Ten list odnosi się do Klausa Baudelaire'a, którego rodzice zginęli w okropnym pożarze i który od tamtego czasu nie jadł krakersa z mięsem ani z serem.

Odkryta przeze mnie nadpalona strona "Ząbkowania bez zgrzytania zębami" potwierdza, że Klaus, środkowe dziecko Baudelaire'ów, był obecny na urządzonej przez jego rodziców czwartej od końca proszonej kolacji. Tak jak gość przebrany za lodową rzeźbę, Klaus nosił muchę składającą się z bardzo prostego supła, który bardzo trudno było zawiązać.

Pan Baudelaire już miał wkroić się w jeden z dwóch niezwykle smacznie wyglądających deserów, gdy Słoneczko, najmłodsza z rodzeństwa Baudelaire'ów, zaczęła krzyczeć. Klaus niedawno czytał książki o rozwoju jego malutkiej siostrzyczki - jak wiesz, Klaus przeczytał w swoim dwunastoletnim życiu więcej książek niż większość twoich nauczycieli - i jako pierwszy zasugerował, że Słoneczko ząbkuje - co oznacza tutaj "wrzeszczy rozdzierająco, chociaż w najbliższym czasie nie stanie się nic strasznego".

Cztery ząbki rozcinające niemowlęce dziąsła Słoneczka były wyjątkowo duże i ostre, podobnie jak nos mężczyzny zerkającego przez okno. Być może Słoneczko poczuło się lepiej, ale ja czuję się o wiele gorzej. Ukryłem dalsze wyniki badań na ten temat w innych paczkach, ale zebranie ich wszystkich doprowadzi tylko do powstania strasznej i strasznie tajnej wiadomości, która zawiera 2FT.

Z całym należnym szacunkiem,
Lemony Snicket.

część trzecia

Posilający Się Czytelniku!

Przykro mi mówić ci, że możesz się rozchorować przez rzecz, którą trzymasz w rękach. Ten list zawiera materiał dowodowy na temat Słoneczka Baudelaire, które nie miało w ustach smacznego posiłku, odkąd jej rodzice zginęli w okropnym pożarze - z wyjątkiem jeden mokrego, wpół zjedzonego krakersa znalezionego w bagażniku samochodu.

Odkryta przeze mnie potargana nogawka wskazuje na to, że Słoneczko, niemowlę i najmłodsze z dzieci Baudelaire'ów, odgrywało kluczową rolę w proszonej kolacji odbywającej się w posiadłości Baudelaire'ów niedługo przed tym, gdy została zamieniona w kupę gruzu. Raporty z trzeciej ręki sugerują, że gdy tylko cukiernica została umieszczona na stole, Słoneczko krzyknęło "Funcoot!", co znaczy "bolą mnie dziąsła!" lub "sądzę, że chyba zobaczyłam kogoś czającego się na zewnątrz". Potem zaczęła wściekle płakać, nie inaczej niż niemowlę, które bardzo źle się czuje.

Jej rodzice, brat, siostra, a nawet goście spoza miasta sądzili, że Słoneczko ząbkuje - co tutaj oznacza "odczuwa ogromny ból spowodowany rośnięciem czterech niezwykle dużych, ostrych zębów". Ząbkowanie jest jak zła fryzura, bo zdarza się prawie każdemu, a gdy już się zdarza, wywołuje ogromny ból, cierpienie i niewygodę, chociaż gdy się już dorośnie, trudno sobie przypomnieć, o co było tyle szumu.

Wioletka, czternastoletnia siostra Słoneczka i utalentowana wynalazczyni, zbudowała urządzenie pomagające w ząbkowaniu, używając ucha lodowej rzeźby w kształcie bałwana, i dała je Słoneczku, żeby uśmierzyć ból jej dziąseł. "Uff" - powiedziało słoneczko, co prawdopodobnie znaczyło "Zdaje się, że sobie poszedł".

Być może Baudelaire'owie odprężyli się i cieszyli się deserem, ale ty nie powinieneś. Unikaj dalszych materiałów dowodowych ukrytych w innych paczkach - inaczej wstrząśnie tobą najwyższej wagi sekret, który zawiera 3AMB.

Z całym należnym szacunkiem,
Lemony Snicket.

część czwarta

Posilający Się Czytelniku!

Jeśli czytasz ten list na proszonej kolacji, możesz być w niebezpieczeństwie. Mam nadzieję, że nie jadłeś deseru. Ten list zawiera wyniki badań dotyczących Wioletki, Klausa i Słoneczka Baudelaire, których rodzice zginęli w okropnym pożarze i którzy od tamtej pory brali udział w proszonej kolacji tylko jako źle traktowana i nieopłacana obsługa.

Ostatnie odkrycia potrwierdzają moje podejrzenia na temat fatalnego zdarzenia, którego gospodarzami byli rodzice Baudelaire'ów przed śmiercią. Przed samym końcem posiłku, Słoneczko Baudelaire, niemowlę, wyjrzała za okno i zaczęła płakać z czystością i siłą, które niedługo miały charakteryzować jej zdolność do gryzienia. Jej krzyki zaniepokoiły część gości, pomiędzy którymi krążyła cukiernica.

Baudelaire'owie odkryli czubki czterech ostrych i dużych zębów przedzierających się przez dziąsła Słoneczka. Opierając się na badaniach Klausa, ustalili, że dziewczynka ząbkuje - co oznacza tutaj "wariuje, jak gdyby patrzyła w oczy czegoś strasznego". Wioletka wynalazła coś zimnego i twardego, co Słoneczko mogło gryźć, by sobie ulżyć. Zniknęło to, co zaniepokoiło Sloneczko, a państwo Baudelaire byli bardzo dumni z tego, jak Wioletka i Klaus zajęli się swoją siostrzyczką.

Moje dłonie drżą za mocno, żebym mógł ułożyć na krakersie mięso i ser. Ukryłem wyniki innych badań dotyczących tego wypadku w innych paczkach, z nadzieją, że nie zdołasz ich znaleźć ani rozszyfrować tajnej wiadomości, która kończy się 4YŁ.

Z całym należnym szacunkiem,
Lemony Snicket.

Tłumaczenie: Random

idź do góry
© Copyright 2006-2010 Random and Luniasta / XHTML 1.0 Strict Valid /
gdyby nie fakt, że Internet Explorer to beznadziejna przeglądarka, nie byłoby tego tekstu