Wielce Zwodnicza Scenografia Strony - wybierz przebranie: Sprawa Baudelaire'ów, Tajemnica WZS lub Snicket

Author Tracker

1 kwietnia 2006

Drogi Czytelniku!

Wszyscy pracownicy wydawnictwa HarperCollins chcą szczerze przeprosić za wczorajsze zaskakujące publiczne oświadczenie Lemony'ego Snicketa. Odradzamy naszym autorom zdradzanie zawartości książki tak wcześnie przed jej opublikowaniem - zwłaszcza książki tak oczekiwanej, jak Księga Trzynasta, "Koniec", która zostanie wydana dopiero 13 października 2006 roku.

Jako wyraz grzeczności dla oddanych fanów, uznaliśmy, że powinniśmy podzielić się rewelacjami pana Snicketa z szeroką publicznością. Poniżej znajdują się kluczowe informacje ujawnione przez pana Snicketa, które dotyczą nadchodzącego, ostatniego tomu "Serii Niefortunnych Zdarzeń".

Pan Snicket ujawnia także, że "Listy Beatrycze", zbiór osobistej korespondencji, który zostanie opublikowany we wrześniu, jest pełen zabawnych wierszyków i rysunków jednorożców.

Mamy nadzieję, że żadna z tych informacji nie zmniejszy waszego zainteresowania badaniami pana Snicketa. To, że w "Końcu" wszystko szczęśliwie się kończy, oczywiście nie usprawiedliwia strasznych rzeczy, które przydarzyły się Baudelaire'om w trakcie poprzednich dwunastu książek.

Dziękujemy wam za wsparcie.

Wesołego Prima Aprilisa życzy
Wydawnictwo HarperCollins.

15 maja 2006

Drogi Czytelniku!

Żałujemy, że jesteśmy zobowiązani do podzielenia się z wami okładką Księgi Trzynastej w momencie jej przybycia, pod usłoną nocy, od ilustratora Bretta Helquista. Wyraziliście jednak chęć otrzymywania pierwszorzędnych aktualności dotyczących Lemony'ego Snicketa. Z tego powodu, nie mamy wyboru:

Okładka trzynastego tomu Serii Niefortunnych Zdarzeń

Pomimo tego, jak bardzo niepokojąca jest ta okładka, mamy dobrą wiadomość: "Koniec" nie nadejdzie przez piątkiem 13 października 2006 roku. Zła wiadomość jest taka, że "Trzynaście szokujących sekretów na temat Lemony'ego Snicketa, których wolelibyście nie znać", których wolontariusze ze wszystkich stron świata używają, żeby przygotować sie na "Koniec", są teraz dostępne do ściągnięcia.

Lemony Snicket Trzynaście Szokujących Sekretów

Zwróćcie uwagę na złowieszczy wstęp do tej niepokojącej, bezpłatnej broszury: "Pewne osoby sądzą, że wiedzą, o czym są książki Lemony'ego Snicketa. Ulegają wrażeniu, że wiedzą, kim on jest. Sądzą, że wiedzą, czego mogą oczekiwać... W rzeczywistości, prawda jest znacznie gorsza niż tacy ludzie mogą sobie wyobrazić."

Zrozumiemy, jeśli już nigdy nie będziecie chcieli otworzyć żadnego e-maila od nas.

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins.

21 czerwca 2006

Drogi Czytelniku!

Gratulujemy dotrwania do końca roku szkolnego. Teraz, gdy mamy już lato, najprawdopodobniej myślisz, że to czas na odpoczynek i zabawę. Niestety, jesteś w błędzie.

Za mniej niż trzy miesiące nadejdzie "Koniec", trzynasta i ostatnia księga "Serii Niefortunnych Zdarzeń" Lemony'ego Snicketa, i masz niewiele czasu na ukończenie swoich badań. Praca pana Snicketa jest pełna pytań bez odpowiedzi, a tylko najbardziej oczytani obywatele będą gotowi, by zadać je wszystkie. Odpowiedzialni wolontariusze na całym świecie rwą się do przeglądania dostępnych dowodów, mianowicie:

W celu ukierunkowania swoich przygotowań do "Końca", wielu wolontariuszy używa dokumentu o nazwie "Trzynaście szokujących sekretów na temat Lemony'ego Snicketa, których wolelibyście nie poznać". Inni zapisali się do wakacyjnych szkół, mając nadzieję, że zajmą swoją uwagę jedzeniem w barach i zajęciami gimnastyki korekcyjnej, zamiast spędzać nadchodzące miesiące spaleni słońcem i zmartwieniami. Inni jednak usunęli tę wiadomość nie przeczytawszy jej.

Ty, oczywiście, już dokonałeś wyboru. Mamy nadzieję, że gdy nadejdzie "Koniec", twój wybór okaże się słuszny

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins

20 lipca 2006

Drogi czytelniku!

Za mniej niż trzy miesiące nastanie "Koniec". Czy dzieci Baudelaire'ów przeżyją ostatnią część Serii Niefortunnych Zdarzeń? Czy wszystkie księgarnie będą szturmowane przez wściekłe tłumy? Czy szlachetność zwycięży? Czy Beatrycze, której Lemony Snicket dedykuje każdą książkę w Serii Niefortunnych Zdarzeń, cudownie powróci? Czy świat zamieni się w zapłakane ruiny?

Alarmująco, na jedno lub więcej z tych pytań poznacie odpowiedź wcześniej, niż myślicie. Piątego września, kilka tygodni przed publikacją "Końca", Lemony Snicket udostępni wam "Listy Beatrycze", nieznośnie prywatną kolekcję osobistej korespondencji. Ta skarbnica materiałów dowodowych, zawierająca notatkę przekazaną w klasie, wstrząsający telegram, zakodowany sonet i rozpaczliwe błaganie o pomoc wysyłane pomiędzy panem Snicketem a Beatrycze, obejmuje wydarzenia zaczynające się na długo przed "Przykrym Początkiem" i ciągnące się długo za "Końcem".

Tysiące ludzi ściągnęło już i uzupełniło "Trzynaście szokujących sekretów", mając nadzieję na bycie przygotowanym na ostatni odcinek Serii Niefortunnych Zdarzeń. "Listy Beatrycze" sugerują, że jest jeszcze przynajmniej jeden - a być może dwa - sekrety, które musicie znać.

Czy nie wolelibyście, żebyśmy o tym nie wspominali?

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins

30 sierpnia 2006

Drogi Czytelniku!

"Koniec" jest jak okropna burza, bo możesz zauważyć, że nadchodzi, bo obraca wszystko w ruinę i zwiększa prawdopodobieństwo na to, że coś nieprzyjemnego uderzy cię w twarz. Rozważ, z czym tym razem "Koniec" nadciąga w twoją stronę:

Niestety, jeśli niefortunne zdarzenia opisane w tym e-mailu mogą być dla nas wskazówką, "Koniec" może być także końcem ciebie.

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins.

5 września 2006

Drogi Czytelniku!

Lemony Snicket odpieczętowuje dziś "Listy Beatrycze", a wśród znalezionych wewnątrz liter jest jedna, która idealnie opisuje wrażenia czytelnika: litera O jak "Ojej!", "O nie!" i "O, już rozumiem!".

Ciąg zaskakujących sekretów zaczyna okładka książki, na której ukryty jest obraz, który dostrzegą tylko najbardziej uważni obserwatorzy. Po otwarciu ślicznej, zawiązywanej aktówki, odkrywamy dwa tajemnicze foldery: jeden z nich jest pełen tajnej korespondencji pana Snicketa, począwszy od wiadomości nabazgranej na wizytówce osoby noszącej nazwisko "Lemony Snicket, student retoryki", kolejny jest zarezerwowany dla różnych innych listów. Wstrząsający szczegóły wcześniejszego i późniejeszego życia Lemony'ego Snicketa są wszędzie, tak jak czarno-białe fotografie włosów związanych wstążką. Znaczenie napoju z lodów i piwa jest jasne. Pojawia się nawet ostatni, rozpaczliwy telegram z Nocnego Fonograficznego Zespołu Telegraficznego. Litery alfabetu wręcz domagają się wycięcia i ponownego ułożenia. Prawdziwy badacz natomiast znajdzie zakopany w jednej z teczek jaskrawy, dwustronny plakat autorstwa ilustratora Bretta Helquista, który, jak wierzą niektórzy, zawiera nieskończone wskazówki na temat "Końca".

To może być najbardziej intrygująca z opublikowanych dotychczas książek. Naprawdę, większość ludzi popełni błąd, czytając ją. Oprócz tego ludzie ci nie powinni oglądać także Nagannych Nagrań.

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins.

19 września 2006

Drogi Czytelniku!

Z przykrością informujemy, że na stronie LemonySnicket.com pojawiło się drugie Naganne Nagranie pod tytułem "Snicket - stan zagrożenia". Przygotowane przez Londyński Wydział Towarzystwa Herpetologicznego nagranie stanowi ponury komentarz do światowego kryzysu wywołanego przez Serię Niefortunnych Zdarzeń. Niektórzy sądzą, że to nagranie jest bardziej niepokojące niż "12 książek w 120 sekund". Inni uważają, że zawiera ono część wyjątkowo tajnego kodu.

"Koniec" nadejdzie za mniej niż miesiąc i wszystko - od tajemniczej zawartości "Listów Beatrycze" do dostępnych w sieci Nagannych Nagrań - sugeruje, że nie będzie on szczęśliwy. Niektórzy zaczęli już zamawiać egzemplarze Księgi Trzynastej, mając nadzieję, że będą wśród tych, którzy pierwsi narażą się na to nieszczęście.

Tymczasem pewne tajne organizacje chcą najwyraźniej pogorszyć już i tak kiepską sytuację. Okazuje się, że "Księga Dwunasta: Przedostatnia Pułapka" została nominowana do prestiżowych nagród książkowych "Quill" jako najlepsza powieść roku. Jeśli zagłosujecie na nią przed 30 września, ma szanse wygrać.

Naszym obowiązkiem jest informowanie Cię o tych nowościach, ale Ty masz prawo o nich nie czytać. Ups - już za późno.

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins.

6 października 2006

Drogi Czytelniku!

Koniec prawie nadszedł. W piątek, 13 października, zostanie wydana Księga Trzynasta, ostatnia część Serii Niefortunnych Zdarzeń. Miliony ludzi na całym świecie rwą włosy z głowy w pełnym oczekiwania niepokoju, co oznacza tutaj "wielu ludzi wyłysieje".

Na stronie lemonysnicket.com pojawiło się trzecie i ostatnie Naganne Nagranie, stając się prawdopodobnie najbardziej strasznym dowodem na to, jak straszny będzie "Koniec". Pan Snicket - człowiek tak nieuchwytny, że niezwykle rzadko udawało się go sfilmować - pojawia się w nim przodem do kamery przez 60 wstrząsających, nieprzerwanych sekund. To niewątpliwie najbardziej wytrącające z równowagi wykonanie piosenki "Krzycz i uciekaj", jakiego byliśmy świadkiem.

Każdy, kto obejrzał to nagranie, z pewnością nie będzie chciał kupić płyty The Gothic Archies "Straszny Skarbiec", na której znajduje się "Krzycz i uciekaj" oraz czternaście innych piosenek zainspirowanych pracami pana Snicketa. Nie będą także chcieli skompletować wstrząsającej ukrytej wiadomości, której części były rozrzucone we wszystkich trzech nagraniach.

W piątek trzynastego świat pozna los sierot Baudelaire i Hrabiego Olafa w księgach Serii Niefortunnych Zdarzeń. Czy jesteś pewien, że ty też chcesz z nimi skończyć?

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins.

15 listopada 2006

Drogi Czytelniku!

Wielu ludzi sądzi, że czas leczy wszystkie rany - to wyrażenie oznacza tutaj "nieważne, co się dzieje, w końcu poczujesz się lepiej". Ci ludzie oczywiśnie nigdy nie przetrwali czytania wstrząsającej kolekcji korespondencji zawartej w "Listach Beatrycze" ani nie przeżył "Końca", trzynastej i ostatniej księgi Serii Niefortunnych Zdarzeń.

Podczas gdy mogłeś nie odzyskać jeszcze sił po tym, co zdarzyło się Beatrycze, Hrabiemu Olafowi, Kit Snicket i sierotom Baudelaire, możesz spróbować rozproszyć swoje smutne myśli przyjemną rozrywką - taką jak łapanie zwisających jajek zębami, malowanie kciukami, albo zgłaszanie się do konkursu i uzupełnianie własnego Listu Beatrycze. Listy, które wygrają, zostaną przeczytane i nagrane przez samego Lemony'ego Snicketa - prawdopodobnie przy akompaniamencie szlochu.

Oczywiście słuchanie Lemony'ego Snicketa czytającego to, co zrobiłeś jednemu z jego własnych listów może sprawić, że poczujesz się nawet gorzej. Zapewne byłoby najlepiej, gdybyś nigdy nie miał styczności z "Końcem", "Listami Beatrycze" i całym tym konkursem.

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins.

20 grudnia 2006

Drogi Czytelniku!

Wiele rzeczy może zepsuć Twoje święta: mężczyzna w podejrzanym przebraniu, który wchodzi do Twojego domu przez komin, ogień, który pali się przez osiem dni, a także książki Lemony'ego Snicketa. Tylko czyjś największy wróg mógłby opakować książkę z Serii Niefortunnych Zdarzeń w kolorowy papier i podarować ją temu komuś.

Faktycznie, położenie "Końca" pod czyjąś choinką jest najprawdopodobniej końcem przyjaźni. Wetknięcie "Listów Beatrycze", pełnej sekretów, interaktywnej kolecji prywatnej korespondencji pana Snicketa, do czyjejś pończochy sprawi, że zostanie ona rozciągnięta przez niecodzienny kształt. POD ŻADNYM WARUNKIEM nie powinno się dawać nikomu "The Complete Wreck", pudełka ze wszystkimi trzynastoma księgami Serii Niefortunnych Zdarzeń jako prezentu - chyba że jest się okropnym łotrem, zdeterminowanym, aby zrujnować nie tylko zimę, ale cały nowy rok.

Jest naszym obowiązkiem poinformować Cię o pracach Lemony'ego Snicketa, ale Ty możesz kupić swoim przyjacielom i sprzymierzeńcom bardziej przyjemne prezenty. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie lepszy.

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins.

Tłumaczenie: Random

22 stycznia 2007

Drogi Czytelniku!

z przykrością informujemy, że pechowi finaliści zostali wyłonieni z tysięcy propozycji zgłoszonych na konkurs na list Beatrycze, "Najgorszy konkurs, o jakim słyszeliście". Niedługo stanie się jasne, które z wybranych listów Lemony Snicket osobiście nagra w lutym. Pospiesz się z oddaniem głosu na swoich faworytów zanim 31 stycznia głosowanie zostanie zamknięte.

"Listy Beatrycze" zawierają prywatną korespondencję Lemony'ego Snicketa, zapełnioną wszelkiego rodzaju niepokojącymi szyframi i wstrząsającymi wyrażeniami, albo na odwrót. Co zadziwiające, dziesięciu finalistom "Najgorszego konkursie, o jakim słyszeliście" udało się sprawić, by jeden z najbardziej zasmucających listów pana Snicketa stał się jeszcze bardziej nie do zniesienia, poprzez wzbogacenie go o swój własny obłąkany geniusz.

Cokolwiek masz zamiar zrobić, raczej nie powinieneś wracać na LemonySnicket.Com 13 lutego, żeby usłyszeć, jak Lemony Snicket odczytuje trzy zwycięskie listy, prawdopodobnie popłakując.

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins.

Tłumaczenie: Luniasta

14 lutego 2007

Drogi Czytelniku!

Może być tylko jedna rzecz gorsza do usłyszenia od tego, że "Najgorszy Konkurs, O Jakim Słyszeliście Dopiegł Końca", a tą rzeczą jest zrozpaczony głos Lemony'ego Snicketa czytającego na głos zgłoszenia, które - jak zadecydowały wasze głosy - wygrały.

Czy jesteś pewien, że chcesz popędzić zobaczyć zwycięzkie listy i usłyszeć osobiste nagrania pana Snicketa?

Szczerze w to wątpimy.

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins.

28 marca 2007

Drogi Czytelniku!

Jeśli wiesz cokolwiek o sierotach Baudelaire, wierz także, że ich życia są pełne trudności, niewygód i smutku. Jest jednak coś, czego nigdy nie brałeś pod uwagę - twoje życie też jest takie.

Z przykrością donosimy, że pod koniec kwietnia Lemony Snicket opublikuje wytrącającą z równowagi nową książkę pod tytułem "Chrzan: Gorzkie prawdy, których nie możesz uniknąć". Na jej stronach pan Snicket podaje nam niemal sto nienaruszalnych lekcji życiowych, których nikt inny nie śmiałby potwierdzić. Wiele z nich pochodzi z Serii Niefortunnych Zdarzeń, na przykład "To okrutne wyśmiewać się z innych ludzi, ale czasami, gdy noszą brzydki kapelusz, trudno się powstrzymać". Inne mądrości zostały przygotowane przez pana Snicketa wyłącznie na użytek tej poważnej publikacji, na przykład "Każdy powinien umieć jedną karcianą sztuczkę, dwa dowcipy i trzy wiersze - na wypadek uwięzienia w windzie".

Jesteśmy zobowiązani to odstrzeżenia Cię przed nadchodzącym niesmacznym "Chrzanem", ale ty możesz spróbować czegoś słodszego i nudniejszego - na przykład słodowych kulek.

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins.

24 kwietnia 2007

Drogi Czytelniku!

Konsumpcja chrzanu może sprawić, że twoje oczy będą łzawić, nozdrza płonąć, a serce będzie niczym trawione ogniem. Z tego powodu powinieneś dwa razy pomyśleć, zanim skonsumujesz nową książkę Lemony'ego Snicketa, "Chrzan: Gorzkie prawdy, których nie możesz uniknąć".

W trzynastu rozdziałach o szerokiej tematyce - od "Rodziny" do "Zdrowie uczuciowe", od "Tajemniczego życia" do "Tajemnicy życia" - "Chrzan" sprawia, że wszystkie niewesołe opinie pana Snicketa macie w małym palcu. To kompedium wiedzy zaczerpniętej z jego opublikowanych prac i nienadających się do publikacji spostrzeżeń jest idealnym podarunkiem zarówno dla naszych ukochanych, jak i wrogów.

Jeśli "Chrzan" nie martwi cię wystarczająco, możesz zawsze oczekiwać na majowe wydanie "Przykrego Początku" i "Gabinetu Gadów" w miękkiej okładce. Jeśli sądzisz, że wiesz, czego oczekiwać, nie wiesz. Oprócz przerażającego nowego wyglądu i całkowicie nowej oprawy graficznej, każda z książkek zawierać będzie dodatek wydawnictwa HarperCollins - "The Cornucopian Cavalcade" (Obfita Kawalkada), w którego skład wchodzą komiks "Rozpuszczone Bachory" i kolumna z poradami "Co powinienem zrobić, Lemony Snickecie?", a także inne dodatki niemal przekraczającej granice wytrzymałości wartości. Czy jesteś pewien, że chcesz ściągnąć darmową próbkę?

Z całym należnym szacunkiem,
Wydawnictwo HarperCollins.

Tłumaczenie: Random

8 maja 2007

Do nic niepodejrzewającego odbiorcy,

BĄDŹ OSTROŻNY! Po raz pierwszy książki z Serii niefortunnych zdarzeń są powszechnie dostępnie w miękkiej okładce. Tom pierwszy: The Bad Beginning, or Orphans! oraz Tom drugi: The Reptile Room, or Murder! kuszą masy swoimi sensacyjnymi okładkami, premierowymi ilustracjami i nieodpowiedzialnie niskimi cenami.

Być może najgroźniejsze emocje czekają na końcu tych książek, gdzie darmowy dodatek zatytułowany "The Cornucopian Cavalcade" oferuje osobliwości i uciechy, które zapewne zaszokują wszystkich poza najtrwadszymi czytelnikami.

Czy naprawdę chcesz stresować swoje serce czytając kolumnę z poradami autora zatytułowaną "What Shall I Do, Lemony Snicket?" ("Co mam zrobić, Lemony Snicketcie?")? Czy zaślepi Cię komiks "The Spoily Brats" ("Rozpuszczone bachory")? Czy jest możliwe, że Twój umysł wytrzyma "'Q.' A Psychic Pstory of the Psupernatural"? I co z reklamą hotelu obsługiwanego przez małpy?

Prawdopodobne jest, że w świetle Twoich odpowiedzi na powyższe pytania okaże się, jak bardzo nieprzydatne będzie Ci wydanie dzieł pana Snicketa w miękkiej oprawie. Jeśli jednak okaże się inaczej, nie możemy prawnie zabronić Ci ich kupna.

Z całym należnym poważaniem
Wydawnictwo HarperCollins

Tłumaczenie: Luniasta

18 czerwca 2007

Drogi Zaniepokojony Obywatelu!

BĄDŹ OSTROŻNY! Książki tak niebezpieczne, jak "Seria niefortunnych zdarzeń" jeszcze nigdy nie były tak łatwo dostępne dla szerokiej publiczności.

Ludzie w całym Internecie używają gadżetu "Przejrzyj", aby skopiować strony "No. 2: The Reptile Room, or Murder!" i innych książek Lemony'ego Snicketa na swoje strony.

W międzyczasie tłumy bezmyślnie korzystają z okazji, aby nabyć swoje egzemplarze "Serii..." w miękkiej okładce, które kosztują mniej, a zawierają więcej, jak na przykład komiks "Spoily Brats" ("Rozpuszczone bachory").

I to wszystko pomimo licznych ostrzeżeń, że "Seria niefortunnych zdarzeń" jest odpowiednia tylko dla najbardziej nieustraszonych i wytrzymałych czytelników.

Ostrożnie Twoi
Harper Collins Publishers

Tłumaczenie: Luniasta

19 lipca 2007

Drogi Zaniepokojony Obywatelu!

Czy dzieła Lemony'ego Snicketa sprawiły, że stałeś się bojaźliwy?

Czy sama myśl o nowym, dziwnym rodzeństwie wytrąca cię z równowagi?

A co powiesz na Nieokrzesaną Animację?

Twoje odpowiedzi zapewne ujawniają, że ten krótki film jest nieodpowiedni dla Twojego osobistego użytku.

Ostrożnie Twoje,
Wydawnictwo HarperCollins.

Tłumaczenie: Random

6 grudnia 2007

Drogi Zaniepokojony Obywatelu,

STRZEŻ SIĘ! W wyniku tragicznej pomyłki trzeci tom Serii niefortunnych zdarzen stał się powszechnie dostępny w wydaniu broszurowym.

Najlepiej jest unikać "The Wide Window, or Disappearance!". W istocie większość czytelników powinna powstrzymać się od otwierania jakiegokolwiek tomu serii w wydaniu broszurowym, w związku z niepokojącą kolumną porad pana Snicketa, graficznymi przygodami Spoily Brats oraz innymi przykrymi wstrząsami.

Jako instytucja publiczna, Wydawnictwo publikuje niniejszy quiz, umożliwiający przetestowanie się na okoliczność przypadkowego wystawienia na te dyskusyjne tytuły. Powodzenia.

Ostrożnie Twoje,
Wydawnictwo HarperCollins.

Tłumaczenie: Random

idź do góry
© Copyright 2006-2010 Random and Luniasta / XHTML 1.0 Strict Valid /
gdyby nie fakt, że Internet Explorer to beznadziejna przeglądarka, nie byłoby tego tekstu