Wielce Zwodnicza Scenografia Strony - wybierz przebranie: Sprawa Baudelaire'ów, Tajemnica WZS lub Snicket

wszystkie wieści w zwięzłej treści

Koszmarna kontynuacja

Jak donosi FilmWeb, Brad Silberling poważnie myśli o nakręceniu kontynuacji adaptacji Serii niefortunnych zdarzeń techniką animacji poklatkowej. Całe przedsięwzięcie stoi na razie pod znakiem zapytania, więc być może unikniemy kolejnego przygnębiającego obrazu, straszącego widzów w kinach na całym świecie. Niemniej, twórcy nie tracą nadziei.

data: 11.06.2009, 22:32 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (26)


dzień dziecka (nie dotyczy sierot Baudelaire)

Ponieważ w świecie SNZ nie dzieje się ostatnio nic ciekawego, nie jesteśmy w stanie dostarczyć żadnych nowych i wstrząsających informacji żądnym emocji wolontariuszom. Z okazji Dnia Dziecka postanawiamy jednak nieco umilić im oczekiwanie na wstrząsające doniesienia z życia sierot Baudelaire.

Na stronie pojawiają się dwa artykuły dotyczące filmu autorstwa Luniastej, galeria okładek Nieautoryzowanej Autobiografii, a także quiz sprawdzający wiedzę o "Przykrym Początku", pierwszym tomie SNZ. Zachęcamy wszystkich do sprawdzenia swojej wiedzy i porównaniu się z innymi.

data: 01.06.2008, 21:32 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (8)


niefortunne informacje

Dość niefortunna jest data napisania tej wiadomości - zmiany na stronie, których ona dotyczy, zaszły już dawno temu, lecz pozostały raczej niezauważone przez szersze grono użytkowników. Wydanie ostatniego tomu naszej ulubionej serii wpłynęło jednak negatywnie na liczbę informacji, którą ma wam, wiernym czytelnikom, do przekazania redakcja, a także na motywację do dalszego prowadzenia strony - wszystko (?!) zostało na razie powiedziane.

W ciągu tych kilku tygodni na stronie zaszło kilka zmian. Co bystrzejsze oko zauważyło zapewne zniknięcie działu "twórczość fanów", który nie przepadł jednak całkowicie. Udostępnione dotychczas fanarty oraz kilkanaście nowych możecie znaleźć w całkowicie nowych galeriach. Niestety, ze względu na narastającą liczbę spamu, zawiesiłyśmy możliwość ich komentowania - od teraz można to robić na forum, w dziale Turpistyczna Twórczość.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy ciągle tu zaglądają, i zapraszamy do wysuwania w komentarzach propozycji, co chcielibyście znaleźć na stronie.

data: 04.03.2008, 16:08 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (22)


puzzling puzzles + authortracker

Po długiej przerwie w końcu udało nam się wydostać z łap złodziei czasu i dobrej woli, jednak z powodu wyrządzonych w międzyczasie przez nich szkód, aktualizacja dzisiaj będzie skromna.

Po pierwsze, na stronie znalazło się tłumaczenie ostatniego AuthorTrackera, informującego o broszurowym wydaniu "Ogromnego okna" oraz pewnym quizie. Po drugie, chociaż było to pisane w komentarzach, niniejszym oficjalnie prezentujemy galerię prac zwycięzców naszego konkursu. Na koniec, aby przygotować Was na niebezpieczeństwa, jakie czekają wszystkich wolontariuszy, prezentujemy dostarczone przez Random trzy zagadki z anglojęzycznego wydania "The Puzzling Puzzles".

data: 08.12.2007, 12:04 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (9)


wyniki konkursu

Zgodnie z zapowiedzią, ten dzień okaże się pechowy dla pewnego Wolontariusza.

Ogłaszamy, że Niefortunny Konkurs wygrał Błażej Staryszak.

Dziękujemy wszystkim za nadesłane prace, które niedługo zostaną opublikowane na stronie, i prosimy zwycięzcę konkursu o kontakt z Redakcją.

data: 13.10.2007, 21:04 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (24)


koniec końców

Tym razem po polsku - nadszedł "Koniec Końców".

data: 08.10.2007, 21:22 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (38)


niefortunne.pl i konkurs wydawnictwa egmont

Dziś oficjalnie rusza przygotowana przez wydawnictwo Egmont Polska strona o Serii: www.niefortunne.pl. Na stronie znajdziecie informacje o SNZ, Lemonym Snickecie, "Końcu Końców", a także galerię, tapety, kartki elektroniczne oraz początek Księgi Trzynastej w tłumaczeniu pani Jolanty Kozak.

Największą jednak niespodzianką jest dla wszystkich to, że również Egmont postanowił urządzić dla fanów SNZ konkurs, w którym wygrać można jeden z 13 zestawów kalendarzy i płyt DVD z filmem. Wystarczy odpowiedzieć na jedno z pewnością proste dla czytelników naszej strony pytanie.

Za informację bardzo dziękujemy przedstawicielce wydawnictwa.

data: 03.10.2007, 15:58 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (12)


chrzan, authortracker, recenzje, ilustracje

W tym pochmurnym dniu (jakby pogoda przeczuwała, co nastąpi i protestowała przygnębiającymi chmurami) Niefortunna Strona chciałaby nie tylko przypomnieć o wciąż trwającym konkursie, ale również i dostarczyć polskim fanom kolejnej garści informacji.

Na dobry początek radzi unikać Wam galerii, aby nie natknąć się na ilustracje z broszurowego wydania "Ogromnego okna". Ponadto lepiej nie przeglądać akt, gdyż natknąć się tam można na recenzje Serii i kolejny authortracker, zawierający m.in. koszmarny quiz.

Kiedy ominiecie już te wszystkie zagrożenia, nie zaglądajcie do podstrony o Horseradish, zawierającej wstęp do książki, spis treści oraz dwa streszczenia. Od tego aspektu niniejszej aktualizacji odciągamy wszystkich szczególnie, gdyż "Chrzan" jest rzeczą tak przykra, iż obawiamy się, czy sama jego obecność na stronie nie spowodowała przyrostu kolejnych smutnych niespodzianek.

Czujcie się ostrzeżeni.

data: 02.10.2007, 08:05 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (5)


data, okładka, tytuł

Jak zapewne najuważniejsi badacze twórczości pana Snicketa zdają sobie sprawę, polska edycja "The End" zbliża się wielkimi krokami. Niecałe trzy tygodnie przed samą premierą, redakcja Niefortunnej Strony otrzymała od wydawnictwa Egmont maila z kolejnymi, jakże niepokojącymi, informacjami dotyczącymi trzynastego, ostatniego już, tomu Serii Niefortunnych Zdarzeń.

To, o co pytają wszyscy, to data. Pytanie niezwykle istotne, a jednak odpowiedź na nie będzie najmniej emocjonującą rzeczą tego newsa, gdyż data 8 października 2007 znana była od dawna i od dawna była na Niefortunnej Stronie opublikowana. Nie były wcześniej publikowane natomiast zarówno okładka, jak i tytuł, które niniejszym mamy wątpliwą przyjemność zaprezentować. (nie czytaj dalej!)

data: 19.09.2007, 19:51 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (64)


koszmarny konkurs

W związku ze zbliżającą się premierą "Końca", trzynastego i ostatniego tomu Serii Niefortunnych Zdarzeń, administracja niefortunnej strony pragnie ogłosić konkurs, który odciągnie Waszą uwagę od tej przerażającej premiery.

Zasady są proste. W terminie 4 września - 8 października prześlij na nasz adres mailowy pracę graficzną. Może to być zdjęcie, obraz, rysunek, kolaż - co tylko przyjdzie Ci do głowy. Temat przewodni konkursu: WZS.

Jeden uczestnik konkursu może przesłać maksymalnie trzy prace, z których najlepsza wybrana przez jury zostanie wybrana jako praca reprezentująca uczestnika.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13 października 2007 roku, a wyłoniony zwycięzca otrzyma nagrodę książkową ufundowaną przez wydawnictwo Egmont.

Czekamy na zgłoszenia i życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom. (nie czytaj dalej!)

data: 04.09.2007, 20:19 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (27)


galerie, paperbacki i konkursy

Czy życie badaczy sprawy Baudelaire'ów może stać się jeszcze bardziej ponure? Oczywiście, że tak - administracja Niefortunnej Strony zadbała o zepsucie im i tak fatalnego nastroju sporą aktualizacją.

W pierwszej kolejności - żeby odstraszyć was od czytania dalszej części newsa - informujemy o ankiecie na temat konkursu o SNZ, która pojawiła się na forum. Mamy nadzieję, że konkurs ten nie spotka się z waszym zainteresowaniem, bo uważamy, że przewidziane w nim nagrody powinny zostać jak najszybciej zniszczone, spalone i/lub zakopane.

Na użytkowników, którzy mieli nadzieję, że być może poznanie losów sierot zostało zaoszczędzone mieszkańcom innych krajów, przykra niespodzianka czeka w... (nie czytaj dalej!)

data: 23.08.2007, 01:09 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (4)


sto lat

Dzisiaj mija równe trzysta sześćdziesiąt pięć dni, odkąd nasza strona zaczęła przybliżać Wam szczegóły dotyczące wyników pracy pana Snicketa. Jest to zajęcie niewdzięczne, ale wierzymy, że zdołałyśmy naświetlić sprawę Baudelaire'ów polskim fanom Snicketa nieco dokładniej przez ten rok. Mamy nadzieję, że nie wywołałyśmy zbyt wielu Waszych łez.

W tak znaczącym dniu, oddajemy do Waszej dyspozycji nowy system wyświetlania obrazków w galeriach - system, jak mamy nadzieję, sprawniejszy i czytelniejszy. Zapraszamy do oglądania.

Ponadto, dla wytrwałych czytelników... (nie czytaj dalej!)

data: 13.08.2007, 23:15 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (15)


złowroga zieleń

W ten pierwszy dzień kolejnego miesiąca obfitującego w bezlitosne upały i ulewne deszcze, w niemal rok po rozpoczęciu swojej działalności, redakcja Niefortunnej strony ma zaszczyt przedstawić nowe przebranie strony i forum. Wszystkich, którzy woleli poprzednie dwa spieszymy uspokoić, że nadal są dostępne, zaś wszystkich, którym poprzednie dwa nie przypadły do gustu, zapraszamy do używania nowego.

Redakcja Niefortunnej strony pragnie również ogłosić, że nowy styl jest inspirowany barwami Slytherinu i stworzony został w hołdzie dla dzielnego Regulusa Blacka.

data: 01.08.2007, 19:01 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (9)


authortracker na lipiec

Dzisiaj przedstawiamy tłumaczenie lipcowego authortrackera, dostępne jak zwykle tutaj. Opóźnienie spowodowane zostało wyjazdem administracji na wakacje.

Authortracker informuje przede wszystkim o krótkiej flashowej animacji dostępnej na stronie LemonySnicket.Com, ostrzegający przed niebezpieczeństwami związanymi z kupnem reedycji "Serii niefortunnych zdarzeń".

data: 31.07.2007, 12:25 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (0)


fanlisting - nowy regulamin

Dziś fanlisting Serii Niefortunnych Zdarzeń został wyposażony w nowy regulamin. Nieco zmodyfikowana została także jego forma. W związku z tym do wszystkich zarejestrowanych w fanlistingu zostały wysłane maile z prośbą o akceptację regulaminu i spełnienie jego warunków. Bardzo prosimy o lekturę nowych zasad i jak najszybsze odpisanie na maile.

Tych natomiast, którzy dotąd nie zarejestrowali się w fanlistingu, serdecznie do tego zapraszamy.

Przypominamy także, że w przypadku pobrania z naszej strony szablonu (a w przyszłości także innych rzeczy) należy zgłosić to w księdze gości, podając adres swojego bloga.

data: 08.07.2007, 23:15 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (6)


czerwcowy authortracker

Na naszej stronie tradycyjnie już znalazło się właśnie tłumaczenie najnowszego authortrackera wysłanego z LemonySnicket.Com

data: 19.06.2007, 18:09 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (14)


authortracker

Dzisiaj rozesłany po fanach Serii AuthorTracker, w którym znajdujemy garść interesujących informacji o wznowieniu "Przykrego początku" i "Gabinetu gadów", znajduje się już na naszej stronie, przetłumaczony i do Waszej dyspozycji.

data: 08.05.2007, 21:14 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (16)


rozmowy i dodatki

Jeśli cierpicie z powodu nadmiaru czasu i zbyt dobrego nastroju, zapraszamy do przeczytania tłumaczenia transkryptu rozmowy telefonicznej między Merritem i Snicketem, dotyczącej przede wszystkim albumu "The Tragic Treasury" ("Strasznego Skarbu"), zawierającego piosenki inspirowane książkami Snicketa a wykonywanie przez Gothic Archies, zespół Merrita.

Ponadto w dniu dzisiejszym niefortunna strona otwiera dział download. Na początek proponujemy jeden z sześciu szablonów na Wasze blogi, zaś w przyszłości oczekujcie poszerzania działu o kolejne kategorie.

data: 03.05.2007, 17:30 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (8)


authortracker

Wszyscy, którzy otrzymują regularnie newslettery ze strony Snicketa, z pewnością zauważyli już, że właśnie otrzymali kolejny, dotyczący między innymi wydanego dzisiaj zbioru mądrości Snicketa - "Horseradish: The Bitter Truths You Cannot Avoid".

Wszyscy, którzy uważnie codziennie przeglądają naszą stronę, z pewnością zauważyli, że pojawiło się u nas owego newsletterra tłumaczenie.

data: 24.04.2007, 16:15 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (3)


postaci, aktorzy i rejestracje

Z pewnością wolelibyście skorzystać z tych krótkich, słonecznych chwil, niż siedzieć i czytać tego nieszczęsnego newsa. Tymczasem siedząc tutaj, możecie natknąć się na nowe opisy postaci pojawiających się w Serii, również w "Końcu", lub na informacje dotyczące filmu "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń" (przez który nieszczęścia Baudelaire'ów stały się nie tylko torturą dla wyobraźni czytelnika, ale i dla oczu widza), takie jak daty premier na całym świecie, lista aktorów, ekipy filmowej czy też informacje o polskim dubbingu.

Poza tym, jeśli spędzicie tu jeszcze chwilę, zdążycie zauważyć, że na stronie pojawiła się nowa wersja systemu newsów, w którym każdy może zarejestrować swój własny nick, a w dziale z twórczością wręcz od razu dodać własny fanart lub fanfiction, bez wysyłania maili, który pojawi się na stronie tuż po zatwierdzeniu przez moderatora.

data: 01.04.2007, 20:04 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (2)


chrzan i authortracker

Wydawnictwo HarperCollins rozesłało authortracker donoszący o zbliżającym się wydaniu książki "Horseradish: Bitter Truths You Can't Avoid" ("Chrzan: Gorzkie prawdy, których nie możesz uniknąć"); strona dotycząca książki pojawiła się także na oficjalnej stronie Snicketa.

Zapraszamy do czytania tłumaczenia authortrackera.

data: 29.03.2007, 19:54 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (22)


ankieta

Redakcja Niefortunnej Strony niezmiennie chciałaby, aby była ona jak najpełniejszym źródłem informacji dla każdego żądnego wiedzy fana Serii Niefortunnych Zdarzeń. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniami natury technicznej i staramy się zdobywać informacje gdzie indziej dla polskiego fana niedostępne. Jednak aby Niefortunna Strona była jak najbliższa doskonałości, potrzebujemy pomocy.

Jeżeli uważasz, że stronie czegoś brakuje lub jest coś, co chciałbyś aby się na niej znalazło - daj nam znak. Możesz do nas zamailować, lub, co chyba jest łatwiejsze, po prostu napisać to w komentarzu do tego newsa. Wasze uwagi są dla nas bezcenne.

data: 17.03.2007, 21:46 / autor: Luniasta / kategoria: strona - techniczne
nie komentuj! (22)


zapytaj Snicketa

Na oficjalnej stronie Lemony'ego Snicketa pojawił się niedawno nowy dział, dzięki którym możecie zapytać Snicketa o radę.

"Lemony Snicket pomógł już dziesiątkom ludzi, którzy, tak jak Ty, mieli problemy. Jeśli chciałbyś poprosić Lemony'ego Snicketa o radę, po prostu postępuj według tych wskazówek: (nie czytaj dalej!)

data: 02.03.2007, 18:02 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (0)


fanlisting i nowy dział forum

Dla wszystkich fanów cyklu "Seria Niefortunnych Zdarzeń", którzy chcieliby oficjalnie przyznać się do tego, że darzą perwersyjną sympatią smutne książki Snicketa, a także poznać innych fanów, uruchamiamy pierwszy polski fanlisting SNZ. Znajdziecie go pod adresem Seria Niefortunnych Zdarzeń - Fanlisting. Zapraszamy wszystkich wolontariuszy do wpisywania się.

Fanów "Serii Niefortunnych Zdarzeń", którzy nie zabrnęli w nią tak głęboko jak inni, co tutaj oznacza "nie przeczytali jeszcze wszystkich tomów i nie chcą psuć sobie niespodzianki spoilerami", zapraszamy natomiast do nowego działu na naszym forum - Ponure Początki. Dział jest przeznaczony do dyskusji na temat pierwszych ksiąg SNZ.

data: 25.02.2007, 12:31 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (8)


listy miłosne i zakochane pary <3

Od dnia dzisiejszego na stronie LemonySnicket.Com można odsłuchać nagrane przez samego Lemony'ego Snicketa zwycięskie listy nadesłane na konkurs na list Beatrycze, o czym informuje między innymi dzisiejszy newsletter (tłumaczenie już dostępne na naszej stronie).

Ponadto w dziale z twórczością już za kilka chwil znajda się kolejne wspaniałe prace, tym razem tematycznie przedstawiające najromantyczniejsze momenty z Serii. Zapraszamy do podziwiania i komentowania.

data: 14.02.2007, 19:23 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (16)


nowy design forum

Wszystkich fanów SNZ - tych, którzy regularnie udzielają się na forum, tych, którzy piszą raz na jakiś czas, tych, którzy jedynie obserwują nasze rozmowy, a także tych, którzy forumowiczami dopiero zostaną - informujemy, że zmieniłyśmy oprawę graficzną Niefortunne Forum. Użytkownicy mogą wybrać teraz jedno z dwóch opartych na stylach strony przebrań - "Tajemnicę WZS" lub "Sprawę Baudelaire'ów". Na forum funkcjonuje także w fazie testowej nowa wersja językowa, którą możecie odnaleźć pod nazwą SNZ.

Zapraszamy do testowania styli i rejestracji na forum. Wszelkie uwagi co do ich funkcjonowania i wyglądu prosimy zgłaszać w komentarzach.

data: 11.02.2007, 21:54 / autor: Random / kategoria: strona - techniczne
nie komentuj! (4)


fanarty

Jeżeli w szare, smutne, długie, samotne zimowe wieczory chcielibyście w jakikolwiek sposób poprawić sobie humor, radzimy unikać działu naszej strony poświęconemu twórczości fanów, gdyż została ona właśnie uzupełniona o kolejne przygnębiające prace zagranicznych artystów.

data: 05.02.2007, 19:22 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (3)


authortracker

Spieszymy donieść, że wydawnictwo Harper Collins rozesłało kolejny authortracker, tym razem informujący o konkursie na list Beatrycze, o którym już pisałyśmy na stronie. Zainteresowanych, jak zwykle zapraszamy do przeczytania tłumaczenia, dostępnego tutaj.

data: 23.01.2007, 13:53 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (30)


okładki kolejnych książek Snicketa?

Księgarnia internetowa amazon.com na swoich stronach udostępniła okładki pozycji sygnowanych nazwiskiem Snicketa i zatytułowanych "Series of Unfortunate Events #1: Or, Orphans!" oraz "Series of Unfortunate Events #2: Or, Murder!". Aby obejrzeć okładki, kliknij tutaj i tutaj.

Ciężko powiedzieć cokolwiek o fabule tych książek. Na razie, poza powyższymi okładkami, nie zostały ujawnione żadne dodatkowe informacje dotyczące ich treści. Okładki sugerowałyby po prostu kolejne wydania tomów pierwszego i drugiego, jednak z drugiej strony warto zwrócić uwagę na informacje zawarte na samym dole każdej z nich, z których można wywnioskować, że będą to tomy pierwszy i drugi poszerzone o rzeczy, których w wydaniach oryginalnych nie było. Oczywiście są to wyłącznie spekulacje.

Obydwie pozycje zostaną wydane... (nie czytaj dalej!)

data: 14.01.2007, 15:55 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (17)


konkurs na list Beatrycze

Dzisiaj, to jest dnia 8 stycznia, na stronie poświęconej konkursowi na list Beatrycze, o którym już pisałyśmy, pojawić się powinny te listy, które zostały uznane za najlepsze. Na stronie Snicketa będzie można głosować na tego, które uznacie za najgorsze (słowo to oznacza tu: "najlepsze"). Listy, które uzyskają najwięcej głosów zostaną nagrane przez samego Snicketa (prawdopodobnie płaczącego) i ujawnione 13 lutego.

Wszystkich chętnych i znających wystarczająco dobrze angielski, zachęcamy do głosowania.

data: 08.01.2007, 21:51 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (6)


życzliwie życzenia

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, wszystkim fanom "Serii niefortunnych zdarzeń" życzymy, aby nigdy nie musieli udawać admirała francuskiej marynarki, aby nie zostali krytykami teatralnymi, nie rozbili kryształowej kuli, nie kochali osoby, która wyjdzie za kogoś innego, nie mieszkali w domu znajdującym się tuż obok cmentarza, nie zostali nagrodzeni i obdarci z Szarej Wstęgi, żeby nikt Was nie porywał w dzieciństwie, żeby nie musieli walczyć z monterami telewizyjnymi na miecze ani żebyście pod żadnym pozorem nie tatuowali sobie oczu na kostce lewej nogi.

A żeby umilić sobie te święta, zapraszamy do obejrzenia wspaniałych fanartów, które naszej stronie użyczyła Kait Rankins oraz do zwiedzenia wszystkich stron, które znajdują się w naszych linkach.

data: 23.12.2006, 17:15 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (15)


świąteczne prezenty i nowy authortracker

Z okazji zbliżających się świąt wydawnictwo HarperCollins rozesłało nowy AuthorTracker, który zniechęca do obdarowania swoich bliskich wydanymi w tym książkami z Serii Niefortunnych Zdarzeń. Chociaż Polakom nie zagraża raczej powszechnie otrzymanie "Końca", "Listów Beatrycze" czy zestawu trzynastu tomów SNZ, odradzamy podarowywanie komukolwiek dzieł Lemony'ego Snicketa, które z pewnością zakłóciłyby radosną, świąteczną atmosferę.

Tłumaczenie AuthorTrackera znajdziecie w dziale ze wszystkimi mailami dostarczonymi przez wydawców Lemony'ego Snicketa.

data: 20.12.2006, 18:43 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (8)


oblicze gorzkich prawd

Spieszymy donieść, że księgarnie internetowe Barnes&Nobles oraz Amazon.com umieściły na swoich stronach okładkę "Horseradish: Bitter Truths You Can't Avoid" ("Chrzan: Gorzkie prawdy, których nie możesz uniknąć"). Okładkę można zobaczyć tutaj: kliknij.

Ponadto warto dodać, że oficjalna strona poświęcona Serii Niefortunnych Zdarzeń została przebudowana i zaktualizowana po raz pierwszy od dłuższego czasu.

data: 14.12.2006, 20:33 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (9)


książki, galerie i artykuł

Dzięki dzisiejszej aktualizacji nasi czytelnicy mogą stać się równie nieszczęśliwi, jak ich zagraniczni koledzy. Wszystko to przez opublikowanie na naszej stronie informacji na temat powiązanych z SNZ wydawnictw, które nie pojawiły się na naszym rynku - czyli The Ponderous Postcards, The Blank Book, The Notorious Notations, Behind The Scenes With Count Olaf, The Puzzling Puzzles i The Pessimistic Posters.

Na domiar złego oddajemy w wasze ręce kilka kolejnych galerii zagranicznych okładek i przetłumaczony przez Luniastą artykuł o Snickecie, Handlerze i Serii Niefortunnych Zdarzeń dostępny pod adresem: Loving Lemony. W dziale z twórczością fanów znajdziecie ponadto nowy fanart Quigleya.

Kliknięcie krzyżyka w prawym górnym rogu ekranu wydaje się być teraz już tylko formalnością.

data: 03.12.2006, 15:01 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (11)


rysunki z "Końca" + twórczość fanów

Wszystkich spragnionych wieści o "Końcu" fanów Snicketa, zapraszamy do nowej galerii na naszej stronie, w której dzięki uprzejmości administracji The Quiet World obejrzeć możemy rysunki Helquista z trzynastego tomu.

Jednocześnie wszystkich fanów, którzy trzymają gdzieś w zanadrzu własną twórczość związaną z Serią zachęcamy do wysłania jej pod nasz adres e-mail, a Wasze prace mogą znaleźć się na naszej stronie, w nowym dziale z twórczością fanów. W redagowaniu nowego działu pomagać będzie nam Quigley, któremu dziękujemy za inspirację, udostępnienie swoich własnych rysunków na początek i którego serdecznie witamy.

Na koniec, w związku z niesamowitą częstotliwością odnajdywania przez nas na różnych blogach poświęconych SNZ m.in. tłumaczenia listu Beatrycze, apelujemy: zanim zamieścicie na swoim blogu cokolwiek znalezionego na naszej stronie, wyślijcie maila z zapytaniem, czy możecie - będzie nam miło i oszczędzicie nam wielu nieprzyjemnych doznań związanych z odnajdywanie swojej pracy bez podpisu na cudzej stronie.

data: 19.11.2006, 11:40 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (19)


authortracker

Dzisiaj naprawdę krótko - wysłany został nowy AuthorTracker. Dotyczy on konkursu na list Beatrycze, o którym już pisałyśmy, a jego tłumaczenie możecie przeczytać tutaj.

data: 16.11.2006, 07:37 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (0)


to jeszcze nie koniec

Wydanie "Końca", trzynastego i ostatniego tomu Serii Niefortunnych Zdarzeń, dla wielu osób zdaje się być końcem ich przygody z książkami Lemony'ego Snicketa. Tymczasem jego oficjalny przedstawiciel, Daniel Handler, twierdzi, że Snicket wciąż zainteresowany jest nowymi sprawami, co potwierdza księgarnia internetowa Amazon.Com.

Na jej witrynie możemy znaleźć między innymi informacje o nowej książce autorstwa Snicketa: "Horseradish: Bitter Truths You Can't Avoid" ("Chrzan: Gorzkie prawdy, których nie możesz uniknąć"). Jej wydanie jest zaplanowane na 1 maja 2007 roku. Książka ma mieć 96 stron, a według artykułu na stronie TheStar.com ma zawierać zbiór mądrości Snicketa pochodzących z "osobistych papierów oraz konwersacji na proszonych kolacjach i zjazdach anarchistów".

8 maja 2007 mają natomiast zostać wydane dwie książki... (nie czytaj dalej!)

data: 05.11.2006, 17:11 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (50)


pełne streszczenie końca, WZS i inne aktualizacje

Dzisiaj wrzucamy na stronę pełne, dokładne i szczegółowe, a przede wszystkim w pełni wiarygodne, ponieważ jego autorka sama przeczytała książkę, streszczenie "Końca". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy tutaj - Trzynasty Tom.

Publikujemy również spis wszystkich rozwinięć skrótu WZS w polskim tłumaczeniu i VFD w oryginale - także tych, które pominęła tłumaczka i tych, które znajdują się w 13. tomie. Znajdziecie go pod adresem WZS.

Oprócz tego dorzucamy kilka interesujących galerii, w tym ilustracje z ukraińskich i rosyjskich wydań książek, a także okładki z licznych krajów, jakich nie znajdziecie na żadnej innej stronie oraz zbiór portretów Hrabiego Olafa umieszczonych na pudełku z Complete Wreck. Galerii szukajcie pod adresami: Okładki i Ilustracje.

Aktualizujemy także teksty piosenek z audiobooków na podstawie dodanej do "The Tragic Treasury" książeczki - znajdziecie je teraz pod adresem The Tragic Treasury

data: 03.11.2006, 18:19 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (2)


premiera końca w Polsce?

Phil poinformował nas o przypuszczalnej dacie wydania trzynastego tomu SNZ w Polsce, którą uzyskał rzekomo w telefonicznej rozmowie z przedstawicielem Egmontu. Według tych informacji, "Koniec" zostanie wydany w październiku 2007 roku; w 2007 zostaną także wydane "Listy Beatrycze".

Pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie daty przez wydawnictwo Egmont Polska na ich stronie internetowej.

data: 31.10.2006, 17:55 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (6)


streszczenie końca - część pierwsza

Dzisiaj publikujemy pierwszą część naszego streszczenia "Końca", wzbogaconą także listą informacji pojawiających się w dalszej części książki. Streszczenie - co chyba oczywiste - zawiera szczegóły fabuły Księgi Trzynastej. Dyskutować o nim możecie wyłącznie w komentarzach pod tym newsem lub w odpowiednio oznaczonym temacie na naszym forum, aby osoby, które nie chcą psuć sobie niespodzianki, nie przeczytały czegoś, czego nie chciałyby czytać.

Tych, którzy są na tyle odważni, by poznać kolejny smutny rozdział w życiu Baudelaire'ów, zapraszamy na podstronę - Trzynasty Tom.

data: 26.10.2006, 17:55 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (12)


konkurs i pliki audio

Na swojej oficjalnej stronie, Lemony Snicket ogłosił konkurs na kolejny list Beatrycze. Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku od 6 do 16 lat i polega na uzupełnieniu brakujących słów w liście z "The Beatrice Letters". List można uzupełniać do 8 stycznia, kiedy to wyłonieni zostaną finaliści, spośród których, głosując, internauci wybiorą najlepsze propozycje. Wyniki ogłosi 13 lutego Lemony Snicket (na stronie pojawi się plik audio nagrany przez samego Snicketa). Niestety, konkurs jest przeznaczony tylko dla Amerykanów.

Niemniej jednak, na stronie konkursu, po prawej stronie, przesłuchać można pliki audio z fragmentami książek Snicketa, co jest już bardziej ogólnodostępne.

data: 21.10.2006, 17:39 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (3)


list lemony'ego i tak wiele innych, że za dużo by wymieniać

Po pierwsze, w związku z wynikłą bardzo nieprzyjemną dla części moderacji sytuacją, na forum zaprowadzony został ład i porządek dotyczący spoilerów na temat fabuły "Końca" i "Listów Beatrycze". Wszystkich zaniepokojonych możliwością przypadkowego natknięcia się na spoilery uspokajamy, że postaramy się nie dopuścić do takiej sytuacji, a wszystkich zaniepokojonych brakiem informacji dotyczących szczegółów fabuły trzynastego tomu zapewniamy, że możliwość znalezienia tych szczegółów w specjalnie wyznaczonych tematach na forum będzie.

Tymczasem na samej stronie sporo nowości. Jedną z ciekawszych jest tłumaczenie kolejnego (i zapewne ostatniego) listu z "Listów Beatrycze", tym razem od Lemony'ego. No i warto wspomnieć o zaktualizowaniu danych na temat "Końca na odpowiedniej podstronie. Poza tym... (nie czytaj dalej!)

data: 16.10.2006, 20:32 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (22)


nadszedł koniec

Nadszedł Koniec.

data: 13.10.2006, 19:34 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (5)


gratulacje

Zostały rozdane prestiżowe nagrody The Quills. "Przedostatnia pułapka" zwyciężyła w kategorii "Children's Chapter Book / Middle Grade" - serdecznie gratulujemy

Dla śledzących AuthorTrackery jeszcze jedna dobra wiadomość - publikujemy tłumaczenie najnowszego z nich.

data: 12.10.2006, 17:10 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (3)


Forum

Z radością informujemy, że nasze forum wreszcie zdaje się być ustabilizowane, co tu oznacza: "nie będzie już miało problemów z połączeniem z bazą danych". Przepraszamy niniejszym za niedogodności spowodowane niestabilnością serwera i żywimy nadzieję, że więcej takich niedogodności nie uświadczymy

Zapraszamy do dyskusji.

data: 11.10.2006, 17:10 / autor: Luniasta / kategoria: strona - techniczne
nie komentuj! (3)


Pierwszy rozdział po polsku

Zgodnie z obietnicą, prezentujemy opublikowany na stronie AOL pierwszy rozdział "Końca" w języku polskim. Można przeczytać go tutaj. Poza tym na stronie uzupełnione zostają listy ze wszystkich tomów oraz informacje o Vile videos.

Warto również dodać, że w dniu dzisiejszym miejsce ma premiera "The Tragic Treasury", albumu zawierającego utwory nawiązujące do trzynastu tomów Serii. Niestety, nic nie wiadomo o ewentualnym wydaniu takiego albumu w Polsce.

data: 10.10.2006, 17:43 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (27)


Początek "Końca"

Jak donosi Quiet World, pierwszy rozdział "Końca" został opublikowany w Internecie. Po angielsku można go przeczytać na tej stronie, natomiast fragment tego rozdziału od dawna jest dostepny u nas w tłumaczeniu Random. Cały rozdział zostanie przetłumaczony wkrótce.

Oprócz tego informujemy o rozesłaniu nowego AuthorTrackera, którego tłumaczenie być może jeszcze dziś pojawi się na stronie, a który uprzedziłyśmy w informowaniu o trzecim "Nagannym Nagraniu".

data: 08.10.2006, 09:28 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (5)


ostatnie vile video opublikowane

Na stronie www.LemonySnicket.com opublikowano ostatnie Vile Video o nazwie "Scream and Run Away" ("Krzycz i uciekaj"). Zgodnie z zapowiedzią, w nagraniu pojawia się sam Lemony Snicket. Rozwiązana zostaje także tajemnica tajemniczego kodu, który zgodnie z naszymi przewidywaniami informuje nas, że imię Beatrycze nosiły dwie osoby.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania i dyskusji.

Na stronie CNN.com pojawił się artykuł dotyczący trzynastego tomu SNZ. W artykule możemy przeczytać, że akcja książki będzie toczyła się na wyspie zamieszkanej przez osoby o nazwiskach zaczerpniętych z literatury światowej. Ostatnia część Serii będzie także pełna odniesień do Biblii. CNN.com podaje też fragment pierwszego rozdziału "Końca", który pokrywa się z opublikowanych przez nas fragmentem.

data: 06.10.2006, 16:55 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (12)


ostatnie nagranie i początek końca

W rozesłanym dzisiaj przez wydawnictwo HarperCollins newsletterze "Book Blast" czytamy, że niedługo pojawi się trzecie Vile Video pod tytułem "Scream and Run Away" ("Krzycz i uciekaj"). Zawierać ono będzie rzadki materiał filmowy z samym Snicketem i ostatni element tajnego kodu. "Book Blast" informuje nas także, że w "Końcu" - jakże nieoczekiwanie - spotkają Baudelaire'ów liczne nieszczęścia, w tym "przedwczesna śmierć".

Informacje na temat "Końca" możemy znaleźć także w portalu CalendarLive.Com. Artykuł dotyczący książek wydanych w październiku zawiera krótkie streszczenie ostatniego tomu SNZ, według którego sieroty Baudelaire wylądują na pięknej wyspie zamieszkanej przez przyjaznych tubylców, którym przewodzi mężczyzna będący w posiadaniu książki, która zawiera sekrety na temat państwa Baudelaire. Seria niefortunnych zdarzeń Baudelaire'ów będzie jednak trwała - na wyspę przybędzie bezwzględny Hrabia Olaf.

Aby przeczytać przywoływane przez nas dokumenty, kliknij "czytaj dalej". (nie czytaj dalej!)

data: 05.10.2006, 20:26 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (5)


list beatrycze i inne szokujące nowości

Z przyjemnością informujemy, że nasza strona jako pierwsza publikuje tłumaczenie fragmentu "The Beatrice Letters", niedawno wydanej książki, na którą polscy fani będą musieli zapewne długo poczekać. Pierwszy list Beatrycze do Snicketa możecie znaleźć tutaj - list Beatrycze do Snicketa. Na naszej stronie dotyczącej TBL możecie znaleźć także inne nowe materiały dotyczące książki.

Oprócz tego wysoce niepokojącego fragmentu, tłumaczymy także równie niepokojący wywiad z Danielem Handlerem, oficjalnym przedstawicielem pana Snicketa, udzielony dla gazety "Chicago Tribune". Jego lekturę polecamy wszystkim, którzy chcą wiedzieć, kto zginie w "Końcu". Znajdziecie go pod tym adresem - wywiad z Handlerem.

Seria niefortunnych zdarzeń nie kończy się jednak na tym - na stronie pojawia się także... (nie czytaj dalej!)

data: 01.10.2006, 19:49 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (15)


multimedia

Prezentujemy naszym czytelnikom kolejny zastrzyk informacji, a jak wiadomo, zastrzyki same w sobie są sprawą okropną, wbrew temu, co mówią niektorzy.

Pierwszą istotną sprawą jest nowy dział "multimedia", w którym znaleźć możecie niepokojące informacje o przygnębiającej płycie zatytułowanej "The Tragic Treasury" oraz pełne informacji i zastanawiające, omówienie dostępnych na LemonySnicket.Com Vile Videos.

Nie sposób nie wspomnieć... (nie czytaj dalej!)

data: 24.09.2006, 21:03 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (4)


kolejne nagranie + author tracker o nim traktujący

Wydawnictwo HarperCollins rozesłało kolejny Author Tracker, traktujący między innymi o kolejnym "Vile Video". Animacja zatytułowana jest "The Snicket emergency", rzekomo została wyprodukowana przez londyńskie Towarzystwo Herpetologiczne, a wyreżyserowana przez dr. Gustava Sebalda. Ani to nazwisko, ani nazwa stowarzyszenia nie są nam obce i brzmią zachęcająco zagadkowo. Na treść animacji składa się sekwencja wyrwanych z kontekstu ujęć, najczęściej z amerykańskich, starych produkcji, które pozbawione oryginalnego głosu, zlepione i opatrzone nową, wspólną linią melodyczną ostrzegają przed niebezpieczeństwami związanymi z lekturą "Końca". (nie czytaj dalej!)

data: 19.09.2006, 17:20 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (0)


galeria + authortracker

Dnia dzisiejszego prezentujemy stosunkowo niewiele. Najbardziej zauważalną ze zmian jest galeria. Na razie znajdują się w niej jedynie okładki Serii z różnych państw, jednak będzie ona poszerzana o kolejne pozycje. Nieco mniej zauważalne, choć zdecydowanie bardziej interesujące, jest tłumaczenie ostatniego AuthorTrackera, które zawdzięczamy nieocenionej pod tym względem Random.

Ponadto zapraszamy serdecznie na stronę Big Bad Read, prezentującej zestawienie największych literackich czarnych charakterów. Ulubieniec mas, najprzystojniejszy aktor na świecie, Hrabia Olaf, zajmuje szóste miejsce.

data: 10.09.2006, 18:47 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (6)


amerykańska premiera 'the beatrice letters' + book blast

Dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera "The Beatrice Letters", książki wyczekiwanej przez fanów Snicketa na całym świecie. Data jej polskiego wydania w dalszym ciągu nie jest znana.

Z bardziej pogodnych wieści - wydawnictwo HarperCollins rozesłało kolejne book blast związane z książkami Lemony'ego Snicketa. Możecie je zobaczyć, klikając na poniższe linki:

Oprócz tego... (nie czytaj dalej!)

data: 05.09.2006, 19:03 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (12)


powrót do akademii antypatii i premiera TBL

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, pragniemy przypomnieć wszystkim Czytelnikom, że naprawdę nie jest to wydarzenie tak straszne, jak się wszystkim wydaje. Po pierwsze, zapewne większość z Was nie idzie do Szkoły Powszechnej im. Prufrocka i nie musi sypiać w Budzie dla Sierot czy wysłuchiwać recitali nieuzdolnionych skrzypków.

Po drugie, są gorsze rzeczy niż rozpoczęcie roku szkolnego. Jedną z nich może być dzisiejsza brytyjska premiera "The Beatrice Letters", których być może my, nieszczęśni Polacy, nigdy nie zobaczymy, gdyż wydawnictwo Egmont Polska nie odpowiada na maile ani sam nie podaje żadnych informacji.

Mamy nadzieję, że teraz rozumiecie, iż początek roku szkolnego nie jest takim powodem do rozpaczy, jak mogłoby się wydawać.

data: 04.09.2006, 14:44 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (7)


piosenki z audiobooków i więcej

W kolejnej aktualizacji mamy zaszczyt zaprezentować teksty trzynastu piosenek dołączanych do dwunastu audiobooków sprzedawanych w Stanach. Teksty te są w języku angielskim, ale serdecznie polecamy ich lekturę, gdyż doskonale wpasowują się w nastrój poszczególnych tomów.

Z innych nowin... (nie czytaj dalej!)

data: 02.09.2006, 23:00 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (5)


'the beatrice letters' - kolejne zdjęcie + author tracker

Internetowa księgarnia Barnes&Noble.com opublikowała kolejne zdjęcie przedstawiające "The Beatrice Letters". Tym razem możemy na nim zobaczyć o wiele więcej szczegółów niż poprzednio - m.in. książkę wewnątrz, kilka wyciętych liter i plakat.

Zdjęcie możecie zobaczyć na naszej podstronie o książce - The Beatrice Letters, w dziale Linki.

Oprócz tego, do subskrybentów został wysłany kolejny e-mail z serwisu AuthorTracker.com, który informuje o The Vile Videos, podaje kilka znanych nam już informacji o TBL i nieprzydatnych raczej polskim fanom informacji o spotkaniach z Lemonym Snicketem w USA. Z powyżej podanych powodów, tłumaczenie e-maila umieścimy dopiero przy niedzielnej aktualizacji, a jego oryginalną wersję możecie przeczytać, klikając na "nie czytaj dalej". (nie czytaj dalej!)

data: 30.08.2006, 20:08 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (9)


Wiadomości o fabule "The End"

Na swojej oficjalnej stronie Lemony Snicket zamieścił nowe powitanie, którego treść zdradza pewne szczegóły fabuły trzynastego tomu.

"Like the island the Baudelaire orphans find in The End, this website is plagued by a terrible villain, littered with information that will make you weep uncontrollably, and very hard to leave."

W wolnym tłumaczeniu na polski brzmi to następująco: (nie czytaj dalej!)

data: 30.08.2006, 15:48 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (2)


nagrody the quills

"Przedostatnia Pułapka" została nominowana do nagród The Quills za rok 2006 w kategorii "Children's Chapter Book / Middle Grade". Na książkę można głosować na portalu msn.com, pod adresem http://www.msnbc.msn.com/id/13594096.

Żeby zagłosować na "Przedostatnią Pułapkę", kliknijcie na czerwony napis "BEGIN VOTING NOW" i wybierzcie kategorię "Book of the Year" lub "Children's Chapter Book / Middle Grade", a następnie zaznaczcie pole wyboru przy książce i naciśnijcie przycisk "Vote".

Lista pozostałych książek nominowanych w tej kategorii... (nie czytaj dalej!)

data: 29.08.2006, 15:58 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (9)


streszczenie the beatrice letters i więcej

W tę słoneczną niedzielę znowu aktualizujemy stronę, zapewniając wszystkim zainteresowanym dostęp do informacji niedostępnych nigdzie indziej w języku polskim - jak na przykład streszczenie i drugą okładkę "The Beatrice Letters", za co dziękujemy zagranicznemu wydawnictwu Egmont.

Z innych interesujących drobiazgów, prezentujemy kolejne opakowanie Lunchables zawierające "The Dismal Dinner" oraz wywiad z Lemonym Snicketem, ukryty na jego oficjalnej stronie internetowej.

Na koniec... (nie czytaj dalej!)

data: 27.08.2006, 13:13 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (8)


the rare edition i tłumaczenie pierwszych stron

Tydzień po otwarciu strony pierwsza poważniejsza aktualizacja. Jako pierwsza i jedyna polska strona udostępniamy wam dodatkowy rozdział specjalnego wydania "Przykrego Początku" - "The Bad Beginning: Rare Edition" - przetłumaczony na język polski. Aby przeczytać więcej, kliknij tutaj - Rare Edition.

Oprócz tego publikujemy obiecane wcześniej tłumaczenie pierwszych stron rozdziału trzynastego tomu SNZ. Aby przeczytać więcej, kliknij tutaj - pierwsze strony "Końca". Przypominamy, że jego autentyczność nie jest jeszcze potwierdzona.

Poza tymi znaczącymi aktualizacjami... (nie czytaj dalej!)

data: 20.08.2006, 11:45 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (19)


trzynasty tom - pierwsze strony?

Sklep internetowy Buy.com i Calgary Public Library opublikowały początek pierwszego rozdziału "Końca" - trzynastego tomu Serii Niefortunnych Zdarzeń. Wiarygodność tego fragmentu nie jest potwierdzona, a żadne inne internetowe księgarnie jeszcze go nie opublikowały.

Tłumaczenie zostanie opublikowane w najbliższym czasie na naszej stronie. Żeby przeczytać ten fragment w języku angielskim, kliknij "nie czytaj dalej". (nie czytaj dalej!)

data: 18.08.2006, 15:00 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (52)


przykry początek

Drogi Czytelniku!

Interesuje Cię zapewne, dlaczego autorki tej strony kłopotały się jej założeniem, skoro w sieci można znaleźć mnóstwo stron o przygnębiających książkach Lemony'ego Snicketa, w tym kilka polskojęzycznych? (nie czytaj dalej!)

data: 13.08.2006, 13:13 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (0)


Content Management Powered by CuteNews System
idź do góry
© Copyright 2006-2010 Random and Luniasta / XHTML 1.0 Strict Valid /
gdyby nie fakt, że Internet Explorer to beznadziejna przeglądarka, nie byłoby tego tekstu