Wielce Zwodnicza Scenografia Strony - wybierz przebranie: Sprawa Baudelaire'ów, Tajemnica WZS lub Snicket

seria niefortunnych zdarzeń

okładki kolejnych książek Snicketa?

Księgarnia internetowa amazon.com na swoich stronach udostępniła okładki pozycji sygnowanych nazwiskiem Snicketa i zatytułowanych "Series of Unfortunate Events #1: Or, Orphans!" oraz "Series of Unfortunate Events #2: Or, Murder!". Aby obejrzeć okładki, kliknij tutaj i tutaj.

Ciężko powiedzieć cokolwiek o fabule tych książek. Na razie, poza powyższymi okładkami, nie zostały ujawnione żadne dodatkowe informacje dotyczące ich treści. Okładki sugerowałyby po prostu kolejne wydania tomów pierwszego i drugiego, jednak z drugiej strony warto zwrócić uwagę na informacje zawarte na samym dole każdej z nich, z których można wywnioskować, że będą to tomy pierwszy i drugi poszerzone o rzeczy, których w wydaniach oryginalnych nie było. Oczywiście są to wyłącznie spekulacje.

Obydwie pozycje zostaną wydane... (nie czytaj dalej!)

data: 14.01.2007, 15:55 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (17)


konkurs na list Beatrycze

Dzisiaj, to jest dnia 8 stycznia, na stronie poświęconej konkursowi na list Beatrycze, o którym już pisałyśmy, pojawić się powinny te listy, które zostały uznane za najlepsze. Na stronie Snicketa będzie można głosować na tego, które uznacie za najgorsze (słowo to oznacza tu: "najlepsze"). Listy, które uzyskają najwięcej głosów zostaną nagrane przez samego Snicketa (prawdopodobnie płaczącego) i ujawnione 13 lutego.

Wszystkich chętnych i znających wystarczająco dobrze angielski, zachęcamy do głosowania.

data: 08.01.2007, 21:51 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (6)


życzliwie życzenia

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, wszystkim fanom "Serii niefortunnych zdarzeń" życzymy, aby nigdy nie musieli udawać admirała francuskiej marynarki, aby nie zostali krytykami teatralnymi, nie rozbili kryształowej kuli, nie kochali osoby, która wyjdzie za kogoś innego, nie mieszkali w domu znajdującym się tuż obok cmentarza, nie zostali nagrodzeni i obdarci z Szarej Wstęgi, żeby nikt Was nie porywał w dzieciństwie, żeby nie musieli walczyć z monterami telewizyjnymi na miecze ani żebyście pod żadnym pozorem nie tatuowali sobie oczu na kostce lewej nogi.

A żeby umilić sobie te święta, zapraszamy do obejrzenia wspaniałych fanartów, które naszej stronie użyczyła Kait Rankins oraz do zwiedzenia wszystkich stron, które znajdują się w naszych linkach.

data: 23.12.2006, 17:15 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (15)


świąteczne prezenty i nowy authortracker

Z okazji zbliżających się świąt wydawnictwo HarperCollins rozesłało nowy AuthorTracker, który zniechęca do obdarowania swoich bliskich wydanymi w tym książkami z Serii Niefortunnych Zdarzeń. Chociaż Polakom nie zagraża raczej powszechnie otrzymanie "Końca", "Listów Beatrycze" czy zestawu trzynastu tomów SNZ, odradzamy podarowywanie komukolwiek dzieł Lemony'ego Snicketa, które z pewnością zakłóciłyby radosną, świąteczną atmosferę.

Tłumaczenie AuthorTrackera znajdziecie w dziale ze wszystkimi mailami dostarczonymi przez wydawców Lemony'ego Snicketa.

data: 20.12.2006, 18:43 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (8)


oblicze gorzkich prawd

Spieszymy donieść, że księgarnie internetowe Barnes&Nobles oraz Amazon.com umieściły na swoich stronach okładkę "Horseradish: Bitter Truths You Can't Avoid" ("Chrzan: Gorzkie prawdy, których nie możesz uniknąć"). Okładkę można zobaczyć tutaj: kliknij.

Ponadto warto dodać, że oficjalna strona poświęcona Serii Niefortunnych Zdarzeń została przebudowana i zaktualizowana po raz pierwszy od dłuższego czasu.

data: 14.12.2006, 20:33 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (9)


książki, galerie i artykuł

Dzięki dzisiejszej aktualizacji nasi czytelnicy mogą stać się równie nieszczęśliwi, jak ich zagraniczni koledzy. Wszystko to przez opublikowanie na naszej stronie informacji na temat powiązanych z SNZ wydawnictw, które nie pojawiły się na naszym rynku - czyli The Ponderous Postcards, The Blank Book, The Notorious Notations, Behind The Scenes With Count Olaf, The Puzzling Puzzles i The Pessimistic Posters.

Na domiar złego oddajemy w wasze ręce kilka kolejnych galerii zagranicznych okładek i przetłumaczony przez Luniastą artykuł o Snickecie, Handlerze i Serii Niefortunnych Zdarzeń dostępny pod adresem: Loving Lemony. W dziale z twórczością fanów znajdziecie ponadto nowy fanart Quigleya.

Kliknięcie krzyżyka w prawym górnym rogu ekranu wydaje się być teraz już tylko formalnością.

data: 03.12.2006, 15:01 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (11)


rysunki z "Końca" + twórczość fanów

Wszystkich spragnionych wieści o "Końcu" fanów Snicketa, zapraszamy do nowej galerii na naszej stronie, w której dzięki uprzejmości administracji The Quiet World obejrzeć możemy rysunki Helquista z trzynastego tomu.

Jednocześnie wszystkich fanów, którzy trzymają gdzieś w zanadrzu własną twórczość związaną z Serią zachęcamy do wysłania jej pod nasz adres e-mail, a Wasze prace mogą znaleźć się na naszej stronie, w nowym dziale z twórczością fanów. W redagowaniu nowego działu pomagać będzie nam Quigley, któremu dziękujemy za inspirację, udostępnienie swoich własnych rysunków na początek i którego serdecznie witamy.

Na koniec, w związku z niesamowitą częstotliwością odnajdywania przez nas na różnych blogach poświęconych SNZ m.in. tłumaczenia listu Beatrycze, apelujemy: zanim zamieścicie na swoim blogu cokolwiek znalezionego na naszej stronie, wyślijcie maila z zapytaniem, czy możecie - będzie nam miło i oszczędzicie nam wielu nieprzyjemnych doznań związanych z odnajdywanie swojej pracy bez podpisu na cudzej stronie.

data: 19.11.2006, 11:40 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (19)


poprzednie / 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / następne

Content Management Powered by CuteNews System
idź do góry
© Copyright 2006-2010 Random and Luniasta / XHTML 1.0 Strict Valid /
gdyby nie fakt, że Internet Explorer to beznadziejna przeglądarka, nie byłoby tego tekstu