Wielce Zwodnicza Scenografia Strony - wybierz przebranie: Sprawa Baudelaire'ów, Tajemnica WZS lub Snicket

seria niefortunnych zdarzeń

authortracker

Dzisiaj naprawdę krótko - wysłany został nowy AuthorTracker. Dotyczy on konkursu na list Beatrycze, o którym już pisałyśmy, a jego tłumaczenie możecie przeczytać tutaj.

data: 16.11.2006, 07:37 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (0)


to jeszcze nie koniec

Wydanie "Końca", trzynastego i ostatniego tomu Serii Niefortunnych Zdarzeń, dla wielu osób zdaje się być końcem ich przygody z książkami Lemony'ego Snicketa. Tymczasem jego oficjalny przedstawiciel, Daniel Handler, twierdzi, że Snicket wciąż zainteresowany jest nowymi sprawami, co potwierdza księgarnia internetowa Amazon.Com.

Na jej witrynie możemy znaleźć między innymi informacje o nowej książce autorstwa Snicketa: "Horseradish: Bitter Truths You Can't Avoid" ("Chrzan: Gorzkie prawdy, których nie możesz uniknąć"). Jej wydanie jest zaplanowane na 1 maja 2007 roku. Książka ma mieć 96 stron, a według artykułu na stronie TheStar.com ma zawierać zbiór mądrości Snicketa pochodzących z "osobistych papierów oraz konwersacji na proszonych kolacjach i zjazdach anarchistów".

8 maja 2007 mają natomiast zostać wydane dwie książki... (nie czytaj dalej!)

data: 05.11.2006, 17:11 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (50)


pełne streszczenie końca, WZS i inne aktualizacje

Dzisiaj wrzucamy na stronę pełne, dokładne i szczegółowe, a przede wszystkim w pełni wiarygodne, ponieważ jego autorka sama przeczytała książkę, streszczenie "Końca". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy tutaj - Trzynasty Tom.

Publikujemy również spis wszystkich rozwinięć skrótu WZS w polskim tłumaczeniu i VFD w oryginale - także tych, które pominęła tłumaczka i tych, które znajdują się w 13. tomie. Znajdziecie go pod adresem WZS.

Oprócz tego dorzucamy kilka interesujących galerii, w tym ilustracje z ukraińskich i rosyjskich wydań książek, a także okładki z licznych krajów, jakich nie znajdziecie na żadnej innej stronie oraz zbiór portretów Hrabiego Olafa umieszczonych na pudełku z Complete Wreck. Galerii szukajcie pod adresami: Okładki i Ilustracje.

Aktualizujemy także teksty piosenek z audiobooków na podstawie dodanej do "The Tragic Treasury" książeczki - znajdziecie je teraz pod adresem The Tragic Treasury

data: 03.11.2006, 18:19 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (2)


premiera końca w Polsce?

Phil poinformował nas o przypuszczalnej dacie wydania trzynastego tomu SNZ w Polsce, którą uzyskał rzekomo w telefonicznej rozmowie z przedstawicielem Egmontu. Według tych informacji, "Koniec" zostanie wydany w październiku 2007 roku; w 2007 zostaną także wydane "Listy Beatrycze".

Pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie daty przez wydawnictwo Egmont Polska na ich stronie internetowej.

data: 31.10.2006, 17:55 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (6)


streszczenie końca - część pierwsza

Dzisiaj publikujemy pierwszą część naszego streszczenia "Końca", wzbogaconą także listą informacji pojawiających się w dalszej części książki. Streszczenie - co chyba oczywiste - zawiera szczegóły fabuły Księgi Trzynastej. Dyskutować o nim możecie wyłącznie w komentarzach pod tym newsem lub w odpowiednio oznaczonym temacie na naszym forum, aby osoby, które nie chcą psuć sobie niespodzianki, nie przeczytały czegoś, czego nie chciałyby czytać.

Tych, którzy są na tyle odważni, by poznać kolejny smutny rozdział w życiu Baudelaire'ów, zapraszamy na podstronę - Trzynasty Tom.

data: 26.10.2006, 17:55 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (12)


konkurs i pliki audio

Na swojej oficjalnej stronie, Lemony Snicket ogłosił konkurs na kolejny list Beatrycze. Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku od 6 do 16 lat i polega na uzupełnieniu brakujących słów w liście z "The Beatrice Letters". List można uzupełniać do 8 stycznia, kiedy to wyłonieni zostaną finaliści, spośród których, głosując, internauci wybiorą najlepsze propozycje. Wyniki ogłosi 13 lutego Lemony Snicket (na stronie pojawi się plik audio nagrany przez samego Snicketa). Niestety, konkurs jest przeznaczony tylko dla Amerykanów.

Niemniej jednak, na stronie konkursu, po prawej stronie, przesłuchać można pliki audio z fragmentami książek Snicketa, co jest już bardziej ogólnodostępne.

data: 21.10.2006, 17:39 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (3)


list lemony'ego i tak wiele innych, że za dużo by wymieniać

Po pierwsze, w związku z wynikłą bardzo nieprzyjemną dla części moderacji sytuacją, na forum zaprowadzony został ład i porządek dotyczący spoilerów na temat fabuły "Końca" i "Listów Beatrycze". Wszystkich zaniepokojonych możliwością przypadkowego natknięcia się na spoilery uspokajamy, że postaramy się nie dopuścić do takiej sytuacji, a wszystkich zaniepokojonych brakiem informacji dotyczących szczegółów fabuły trzynastego tomu zapewniamy, że możliwość znalezienia tych szczegółów w specjalnie wyznaczonych tematach na forum będzie.

Tymczasem na samej stronie sporo nowości. Jedną z ciekawszych jest tłumaczenie kolejnego (i zapewne ostatniego) listu z "Listów Beatrycze", tym razem od Lemony'ego. No i warto wspomnieć o zaktualizowaniu danych na temat "Końca na odpowiedniej podstronie. Poza tym... (nie czytaj dalej!)

data: 16.10.2006, 20:32 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (22)


poprzednie / 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / następne

Content Management Powered by CuteNews System
idź do góry
© Copyright 2006-2010 Random and Luniasta / XHTML 1.0 Strict Valid /
gdyby nie fakt, że Internet Explorer to beznadziejna przeglądarka, nie byłoby tego tekstu