Wielce Zwodnicza Scenografia Strony - wybierz przebranie: Sprawa Baudelaire'ów, Tajemnica WZS lub Snicket

seria niefortunnych zdarzeń

nadszedł koniec

Nadszedł Koniec.

data: 13.10.2006, 19:34 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (5)


gratulacje

Zostały rozdane prestiżowe nagrody The Quills. "Przedostatnia pułapka" zwyciężyła w kategorii "Children's Chapter Book / Middle Grade" - serdecznie gratulujemy

Dla śledzących AuthorTrackery jeszcze jedna dobra wiadomość - publikujemy tłumaczenie najnowszego z nich.

data: 12.10.2006, 17:10 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (3)


Forum

Z radością informujemy, że nasze forum wreszcie zdaje się być ustabilizowane, co tu oznacza: "nie będzie już miało problemów z połączeniem z bazą danych". Przepraszamy niniejszym za niedogodności spowodowane niestabilnością serwera i żywimy nadzieję, że więcej takich niedogodności nie uświadczymy

Zapraszamy do dyskusji.

data: 11.10.2006, 17:10 / autor: Luniasta / kategoria: strona - techniczne
nie komentuj! (3)


Pierwszy rozdział po polsku

Zgodnie z obietnicą, prezentujemy opublikowany na stronie AOL pierwszy rozdział "Końca" w języku polskim. Można przeczytać go tutaj. Poza tym na stronie uzupełnione zostają listy ze wszystkich tomów oraz informacje o Vile videos.

Warto również dodać, że w dniu dzisiejszym miejsce ma premiera "The Tragic Treasury", albumu zawierającego utwory nawiązujące do trzynastu tomów Serii. Niestety, nic nie wiadomo o ewentualnym wydaniu takiego albumu w Polsce.

data: 10.10.2006, 17:43 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (27)


Początek "Końca"

Jak donosi Quiet World, pierwszy rozdział "Końca" został opublikowany w Internecie. Po angielsku można go przeczytać na tej stronie, natomiast fragment tego rozdziału od dawna jest dostepny u nas w tłumaczeniu Random. Cały rozdział zostanie przetłumaczony wkrótce.

Oprócz tego informujemy o rozesłaniu nowego AuthorTrackera, którego tłumaczenie być może jeszcze dziś pojawi się na stronie, a który uprzedziłyśmy w informowaniu o trzecim "Nagannym Nagraniu".

data: 08.10.2006, 09:28 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (5)


ostatnie vile video opublikowane

Na stronie www.LemonySnicket.com opublikowano ostatnie Vile Video o nazwie "Scream and Run Away" ("Krzycz i uciekaj"). Zgodnie z zapowiedzią, w nagraniu pojawia się sam Lemony Snicket. Rozwiązana zostaje także tajemnica tajemniczego kodu, który zgodnie z naszymi przewidywaniami informuje nas, że imię Beatrycze nosiły dwie osoby.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania i dyskusji.

Na stronie CNN.com pojawił się artykuł dotyczący trzynastego tomu SNZ. W artykule możemy przeczytać, że akcja książki będzie toczyła się na wyspie zamieszkanej przez osoby o nazwiskach zaczerpniętych z literatury światowej. Ostatnia część Serii będzie także pełna odniesień do Biblii. CNN.com podaje też fragment pierwszego rozdziału "Końca", który pokrywa się z opublikowanych przez nas fragmentem.

data: 06.10.2006, 16:55 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (12)


ostatnie nagranie i początek końca

W rozesłanym dzisiaj przez wydawnictwo HarperCollins newsletterze "Book Blast" czytamy, że niedługo pojawi się trzecie Vile Video pod tytułem "Scream and Run Away" ("Krzycz i uciekaj"). Zawierać ono będzie rzadki materiał filmowy z samym Snicketem i ostatni element tajnego kodu. "Book Blast" informuje nas także, że w "Końcu" - jakże nieoczekiwanie - spotkają Baudelaire'ów liczne nieszczęścia, w tym "przedwczesna śmierć".

Informacje na temat "Końca" możemy znaleźć także w portalu CalendarLive.Com. Artykuł dotyczący książek wydanych w październiku zawiera krótkie streszczenie ostatniego tomu SNZ, według którego sieroty Baudelaire wylądują na pięknej wyspie zamieszkanej przez przyjaznych tubylców, którym przewodzi mężczyzna będący w posiadaniu książki, która zawiera sekrety na temat państwa Baudelaire. Seria niefortunnych zdarzeń Baudelaire'ów będzie jednak trwała - na wyspę przybędzie bezwzględny Hrabia Olaf.

Aby przeczytać przywoływane przez nas dokumenty, kliknij "czytaj dalej". (nie czytaj dalej!)

data: 05.10.2006, 20:26 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (5)


poprzednie / 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / następne

Content Management Powered by CuteNews System
idź do góry
© Copyright 2006-2010 Random and Luniasta / XHTML 1.0 Strict Valid /
gdyby nie fakt, że Internet Explorer to beznadziejna przeglądarka, nie byłoby tego tekstu