Wielce Zwodnicza Scenografia Strony - wybierz przebranie: Sprawa Baudelaire'ów, Tajemnica WZS lub Snicket

seria niefortunnych zdarzeń

list beatrycze i inne szokujące nowości

Z przyjemnością informujemy, że nasza strona jako pierwsza publikuje tłumaczenie fragmentu "The Beatrice Letters", niedawno wydanej książki, na którą polscy fani będą musieli zapewne długo poczekać. Pierwszy list Beatrycze do Snicketa możecie znaleźć tutaj - list Beatrycze do Snicketa. Na naszej stronie dotyczącej TBL możecie znaleźć także inne nowe materiały dotyczące książki.

Oprócz tego wysoce niepokojącego fragmentu, tłumaczymy także równie niepokojący wywiad z Danielem Handlerem, oficjalnym przedstawicielem pana Snicketa, udzielony dla gazety "Chicago Tribune". Jego lekturę polecamy wszystkim, którzy chcą wiedzieć, kto zginie w "Końcu". Znajdziecie go pod tym adresem - wywiad z Handlerem.

Seria niefortunnych zdarzeń nie kończy się jednak na tym - na stronie pojawia się także... (nie czytaj dalej!)

data: 01.10.2006, 19:49 / autor: Random / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (15)


multimedia

Prezentujemy naszym czytelnikom kolejny zastrzyk informacji, a jak wiadomo, zastrzyki same w sobie są sprawą okropną, wbrew temu, co mówią niektorzy.

Pierwszą istotną sprawą jest nowy dział "multimedia", w którym znaleźć możecie niepokojące informacje o przygnębiającej płycie zatytułowanej "The Tragic Treasury" oraz pełne informacji i zastanawiające, omówienie dostępnych na LemonySnicket.Com Vile Videos.

Nie sposób nie wspomnieć... (nie czytaj dalej!)

data: 24.09.2006, 21:03 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (4)


kolejne nagranie + author tracker o nim traktujący

Wydawnictwo HarperCollins rozesłało kolejny Author Tracker, traktujący między innymi o kolejnym "Vile Video". Animacja zatytułowana jest "The Snicket emergency", rzekomo została wyprodukowana przez londyńskie Towarzystwo Herpetologiczne, a wyreżyserowana przez dr. Gustava Sebalda. Ani to nazwisko, ani nazwa stowarzyszenia nie są nam obce i brzmią zachęcająco zagadkowo. Na treść animacji składa się sekwencja wyrwanych z kontekstu ujęć, najczęściej z amerykańskich, starych produkcji, które pozbawione oryginalnego głosu, zlepione i opatrzone nową, wspólną linią melodyczną ostrzegają przed niebezpieczeństwami związanymi z lekturą "Końca". (nie czytaj dalej!)

data: 19.09.2006, 17:20 / autor: Luniasta / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (0)


galeria + authortracker

Dnia dzisiejszego prezentujemy stosunkowo niewiele. Najbardziej zauważalną ze zmian jest galeria. Na razie znajdują się w niej jedynie okładki Serii z różnych państw, jednak będzie ona poszerzana o kolejne pozycje. Nieco mniej zauważalne, choć zdecydowanie bardziej interesujące, jest tłumaczenie ostatniego AuthorTrackera, które zawdzięczamy nieocenionej pod tym względem Random.

Ponadto zapraszamy serdecznie na stronę Big Bad Read, prezentującej zestawienie największych literackich czarnych charakterów. Ulubieniec mas, najprzystojniejszy aktor na świecie, Hrabia Olaf, zajmuje szóste miejsce.

data: 10.09.2006, 18:47 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (6)


amerykańska premiera 'the beatrice letters' + book blast

Dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera "The Beatrice Letters", książki wyczekiwanej przez fanów Snicketa na całym świecie. Data jej polskiego wydania w dalszym ciągu nie jest znana.

Z bardziej pogodnych wieści - wydawnictwo HarperCollins rozesłało kolejne book blast związane z książkami Lemony'ego Snicketa. Możecie je zobaczyć, klikając na poniższe linki:

Oprócz tego... (nie czytaj dalej!)

data: 05.09.2006, 19:03 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (12)


powrót do akademii antypatii i premiera TBL

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego, pragniemy przypomnieć wszystkim Czytelnikom, że naprawdę nie jest to wydarzenie tak straszne, jak się wszystkim wydaje. Po pierwsze, zapewne większość z Was nie idzie do Szkoły Powszechnej im. Prufrocka i nie musi sypiać w Budzie dla Sierot czy wysłuchiwać recitali nieuzdolnionych skrzypków.

Po drugie, są gorsze rzeczy niż rozpoczęcie roku szkolnego. Jedną z nich może być dzisiejsza brytyjska premiera "The Beatrice Letters", których być może my, nieszczęśni Polacy, nigdy nie zobaczymy, gdyż wydawnictwo Egmont Polska nie odpowiada na maile ani sam nie podaje żadnych informacji.

Mamy nadzieję, że teraz rozumiecie, iż początek roku szkolnego nie jest takim powodem do rozpaczy, jak mogłoby się wydawać.

data: 04.09.2006, 14:44 / autor: Random / kategoria: seria niefortunnych zdarzeń
nie komentuj! (7)


piosenki z audiobooków i więcej

W kolejnej aktualizacji mamy zaszczyt zaprezentować teksty trzynastu piosenek dołączanych do dwunastu audiobooków sprzedawanych w Stanach. Teksty te są w języku angielskim, ale serdecznie polecamy ich lekturę, gdyż doskonale wpasowują się w nastrój poszczególnych tomów.

Z innych nowin... (nie czytaj dalej!)

data: 02.09.2006, 23:00 / autor: Luniasta / kategoria: strona - aktualizacje
nie komentuj! (5)


poprzednie / 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / następne

Content Management Powered by CuteNews System
idź do góry
© Copyright 2006-2010 Random and Luniasta / XHTML 1.0 Strict Valid /
gdyby nie fakt, że Internet Explorer to beznadziejna przeglądarka, nie byłoby tego tekstu